ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوادث کروکودیل‌های قوی هیکل به دام پلیس افتادند

حوادث/ کروکودیل‌های قوی هیکل به دام پلیس افتادند

ایران/ مردان قوی هیکل در قالب باند کروکودیل‌ها ویلاهای شمال را در چشم برهم‌زدنی خالی می‌کردند. اقدامات مأموران پلیس برای به دست آوردن ردی از این گروه از دزدان پس از دریافت گزارش‌های مشابه از سرقت خانه‌های ویلایی در دستور کار قرار گرفت.اعضای این باند از دزدان به دلیل سرعت عمل بالا در هنگام نفوذ به خانه‌ها ‌به گروه کروکودیل‌ها معروف شده بودند و بعد از شناسایی سوژه بسرعت وارد عمل شده و نقشه تبهکارانه خود را در چند دقیقه به اجرا در می آوردند.

یکی از مردان پولدار که ویلایش مورد سرقت قرار گرفته است، با مراجعه به مأموران شهر نور گفت: ویلای من به انواع تجهیزات امنیتی مجهز است به همین دلیل هر بار که به مازندران میآیم تا همراه خانواده استراحتی داشته باشیم این سیستم را از کار میاندازم اما هنگام ترک شمال باز هم سیستم دزدگیر راه اندازی میشود.

وی افزود: روز گذشته وقتی به ویلا آمدم از صحنهای که میدیدم شوکزده شدم. داخل ویلا همه چیز بهم ریخته بود و همه اسباب و اثاثیه با ارزش موجود در آنجا به سرقت رفته بود.یکی دیگر از کسانی که اموالش به سرقت رفته بود در این باره گفت: برای چند ساعت از خانه خارج شدیم. وقتی آخر شب به خانه بازگشتیم همه خانه را دزدان جارو زده و وسایل را با خود برده بودند. آنها طوری عمل کردهاند که حتی همسایههای ما که اغلب در خانه هستند متوجه حضورشان نشدهاند. نمی دانم چگونه وسایل خانه ویلایی مرا بار زده و بردهاند که هیچ کس آنها را ندیده است.با توجه به این سرقتهای مشابه و سریالی پلیس دست به کار شد اما سرنخی از دزدان در اختیار نبود و این کار کارآگاهان را سختتر میکرد.در چنین شرایطی بود که مأموران با طراحی نقشهای حساب شده اقدام به کنترل نامحسوس ویلاهای خالی کردند.در حالی که تلهگذاریهای پلیس آگاهی برای به دام انداختن دزدان چند روزی ادامه داشت، دزدان هر بار با ترفندی از دام مأموران میگریختند تا اینکه با افزایش گشتهای نامحسوس و ایجاد گروههای مراقبت و تأمین در برخی از نواحی شهر سرانجام دزدان در دام مأموران گرفتار شدند.

بر اساس این گزارش، مأموران گشت در حوالی یکی از ویلاهای حاشیه شهر متوجه حضور دو مرد قوی هیکل شده و حرکات و رفتار آنها را تحت مراقبتهای نامحسوس خود قرار دادند.ساعتی بعد وقتی دزدان در چشم بر هم زدنی وارد این ویلا شدند و پس از اجرایی کردن نقشه سرقت قصد بار زدن اموال سرقتی را داشتند، ناگهان خود را در محاصره مأموران دیدند.بدین ترتیب دو دزد قوی هیکل برای انجام بازجوییهای پلیسی به آگاهی نور منتقل شدند. با اطلاعاتی که این متهمان از همدستان خود در اختیار مأموران قرار داده بودند مخفیگاه سه دزد دیگر در یکی از مناطق شهر نور ردیابی و دزدان پیش از آنکه فرصت هرگونه عکسالعملی داشته باشند بازداشت شدند.سرهنگ علی اوسط گرجیپور فرمانده پلیس نورمازندران، با تأیید این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از ویلاهای خالی، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.وی افزود: مأموران با انجام تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی به سرنخها از چگونگی وقوع سرقتها از سوی اعضای یک باند دست یافتند.فرمانده پلیس نور عنوان داشت:مأموران در ادامه تحقیقات با شناسایی دزدان قوی هیکل آنان را مورد تعقیب و مراقبت قرار دادند و پس از چند روز با دستور قضایی در عملیاتی ضربتی دو عضو باند را هنگام سرقت و جابهجایی اموال سرقتی با یک خودرو دستگیر کردند.

سرهنگ گرجیپور خاطرنشان کرد: مأموران در ادامه سه عضو دیگر باند را در عملیاتی ضربتی در مخفیگاهشان دستگیر کردند و در بازرسی از خانه تیمیشان مقادیری اموال سرقتی ماننــد تلویزیون ال ای دی، گیرنده دیجیتال، دستگاه دیویدی، تفنگ شکاری، گوشیهای تلفن همراه و... به دست آوردند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده