ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس: ادامه فعالیت کمیسیون ویژه برجام غیرقانونی است

نماینده مجلس: ادامه فعالیت کمیسیون ویژه برجام غیرقانونی است

ایرنا/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ادامه فعالیت کمیسیون ویژه برجام غیرقانونی است، گفت: وظایف و ماموریت این کمیسیون پس از ارایه گزارش به نمایندگان پایان یافت.

مهدی دواتگری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: بر اساس قانون اقدام متناسب و متقابل ایران در اجرای برجام که در مجلس به تصویب رسید، وزیر امور خارجه موظف است روند اجرای توافق را هر 6 ماه یک بار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش دهد.
وی افزود: بر اساس این قانون ادامه کار در مورد برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس واگذار شده است بنابراین ما برای این موضوع مصوبه قانونی داریم آیا اعضای کمیسیون ویژه برجام نیز مصوبه قانونی دارند؟
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: هیچ قانونی برای ادامه روند کار کمیسیون ویژه برجام وجود ندارد از این رو ادامه فعالیت این کمیسیون غیر قانونی و غیرقابل قبول است.
دواتگری تاکید کرد: وظیفه و ماموریت کمیسیون ویژه برجام مجلس تنها ارایه گزارش به مجلس بود و هم اکنون این ماموریت تمام شده است و اعضای آن بهتر است قانون را ملاک قرار دهند.
به گزارش ایرنا، مساله برجام و موضوع فعالیت کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی با وجود تعیین و تکلیف، قرائت گزارش و تصویب طرح مربوطه در خانه ملت به نظر می رسد هنوز برای برخی افراد به پایان نرسیده است.
علیرضا زاکانی رییس کمیسیون ویژه بررسی برجام اخیرا در اظهارنظری اعلام کرد که کار یک کمیسیون ویژه زمانی پایان می یابد که دوره مجلس تمام شود یا موضوعی که کمیسیون براساس آن فعالیت می کند، خاتمه یابد؛ در حال حاضر، نه مجلس نهم تمام شده و نه موضوع برجام به پایان رسیده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X