ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خرازی: به دانشجویان نخبه دوره دکتری علوم شناختی بورسیه اعطا می شود

کمال خرازی عصر پنجشنبه در دیدار با روسای دانشگاه های آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور تربیت هیأت علمی در حوزه علوم و فناوری های شناختی از بین نخبگان دانشگاهی، افرادی را برای گذراندن دوره های دکتری تخصصی به خارج از کشور اعزام و حمایت می کند.
وی ادامه داد: علوم شناختی یکی از دانش های نو است که در کنار نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات مجموعه دانش های همگرا را تشکیل می دهند.
خرازی اظهار کرد: این رشته از زیرمجموعه های علم اعصاب، روان شناسی، زبان شناسی، هوش مصنوعی و فلسفه ذهن تشکیل شده و کاربرد وسیعی در رشته های فرعی مانند پزشکی، آموزش و پرورش، جامعه شناسی، سیاست، علوم اطلاعات، ارتباطات و رسانه های گروهی، مهندسی پزشکی، مهندسی فرمان و کنترل و حتی علوم دفاعی و جنگ پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه های بسیاری به تحقیق در زمینه علوم شناختی اشتغال دارند و در آذربایجان شرقی مجموعه های مرتبط به خوبی در کنار هم قرار گرفته و در این خصوص فعالیت می کنند.
رئیس ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی ادامه داد: مهم ترین عامل در ایجاد یک حرکت انگیزشی در جامعه حمایت مدیران بالادستی است که خوشبختانه در آذربایجان شرقی مدیریت ارشد استان با حمایت ویژه و تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی توانسته است مجموعه دانشگاه ها را دور هم جمع کرده و در حوزه فناوری های نوین کار کند.
وی تاکید کرد: ظرفیت های بسیار بالای دانشگاه های آذربایجان شرقی نشان دهنده توانای های بالای این استان در حوزه علوم و فناوری های شناختی است و پیشرفت های خوبی را شاهد هستیم.
رئیس ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی گفت: امروزه دنیا در سطح خدمات، پزشکی و مهندسی وارد علوم و فناری های شناختی شده و آموزش و پرورش در دنیای امروز شناختی است و ما نیز باید از سن پیش دبستانی مهارت های تفکر، استدلال و داوری را به کودکان آموزش دهیم.
وی تاکید کرد: گرفتاری های اجتماعی بسیاری در کشور وجود دارد بر این اساس باید با دید شناختی به مسایل نگریست و نسبت به احصا آن عمل کرد.
6120/518/ 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده