ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خیران به دنبال ساخت مدارس با ظرفیت بیشتر از 300 نفر باشند

مهدی نویدی روز پنجشنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان همدان افزود: امیدواریم مدرسه کوچک در کشور ساخته نشود چرا که در این مدارس فقط کلاس درس ساخته و بسیاری از نیازهای این مدارس نادیده گرفته می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون از 106 هزار مدرسه موجود در کشور 43 هزار مدرسه کمتر از 50 دانش آموز دارند ادامه داد: بیشتر این مدارس فاقد کتابخانه، نمازخانه، زمین ورزشی و آزمایشگاه هستند.
وی عنوان کرد: خیران مدارس را به گونه ای بسازند تا نسل آینده نیز بتوانند از آن بهره گرفته و خیران از ثواب اخروی آن تا سال های متمادی بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: در سالجاری 300 میلیارد ریال از سوی خیران مدرسه ساز استان تعهد شده است که این نشانگر فرهنگ ایثار در امر مدرسه سازی دارد.
وی اظهار کرد: کشور رو به سوی یک آینده امیدبخش و به سمت دنیای علم محور و دانش‌بنیان در حال حرکت است به این دلیل نیز باید فضاهای آموزشی کشور با این وضعیت تطابق پیدا کند.
نویدی با بیان اینکه مدرسه آینده باید تفاوت جدی با مدرسه امروز و گذشته داشته باشد بیان کرد: علت این تغییر نیز تغییر در نوع تربیت و تعلیم نسل جدید دارد.
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان همدان نیز در این جشنواره گفت: اعتبارات نوسازی مدارس استان همدان سال گذشته با رشد 24 درصدی مواجه بود.
فرزاد تیموری عنوان کرد: تعهد خیران مدرسه ساز استان با 60 میلیارد ریال آغاز شد که سال گذشته این تعهد به 230 میلیارد ریال رسید که تاکنون 67 درصد این تعهدات به وسیله خیران استان تحقق یافته است.
وی عملکرد مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان را الگوی خوبی برای سایر مجامع در استان دانست.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده