ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همسر وبلاگ نویس سعودی: همه این بلاها من را قوی تر کرده است

همسر وبلاگ نویس سعودی: همه این بلاها من را قوی تر کرده است

شفقنا/ درسال ۲۰۱۳ رائف بداوی وبلاگ نویس معترض سعودی به هزار ضربه شلاق و ده سال زندان محکوم شد. حالا “انصاف” همسر او در مورد وضعیت خانواده اش پس از این اتفاقات سخن گفته است.

انصاف حیدر با سه فرزندش اکنون در طبقه سوم یک خانه کوچک در کبک در کانادا زندگی می کند. در گوشه ای از دیوار خانه انصاف عکسی از همسرش قرار گرفته که تا ده سال دیگر به جرم اهانت به اسلام در زندان باقی خواهد ماند. بداوی که سایت لیبرال های عربستان سعودی را راه اندازی کرد به جرم نامگذاری روزی به نام لیبرالیسم سعودی در ژوئن سال ۲۰۱۲ دستگیر شد. بداوی که به ۱۷۰ هزار ریال سعودی نیز بعنوان جریمه محکوم شده، جمعه به جمعه باید ۵۰ ضربه شلاق بخورد.
انصاف ۳۶ ساله که در اواخر سال ۲۰۱۳ به کانادا آمده می گوید هر ضربه شلاقی که به شوهرش می خورد در واقع زخمی عمیق بر روی بدن خودش است. انصاف می گوید درد رائف هم جسمی است و هم روحی؛ درد جسمی بعد از یکی دو ماه می رود اما این روح او و البته ما است که همچنان در درد می سوزد.
انصاف می گوید مرحله دوم شلاق خوردن رائف انجام نشد چرا که زخم های هفته قبل او خوب نشده بود و پزشکان تائید کردند او نمی تواند ۵۰ ضربه دیگر را تحمل کند. او معتقد است شوهرش شلاق می خورد چرا که تنها آن چیزهایی که را فکر کرده بر زبان جاری کرده است.
انصاف می افزاید همسرش وبلاگ خود را از سال ۲۰۰۶ شروع کرد و تنها در مورد حقوق بشر و حقوق زنان و نیز آزادی بیان مطلب می نوشت؛ او می خواست مردم این حق را داشته باشند که آزادانه حرف بزنندو انتقاد کنند تا کشورشان را عوض کنند.
خانم انصاف حیدر در ادامه می گوید رائف بداوی قربانی فکر عقب مانده و متحجر در عربستان سعودی شده است؛ او تنها به این دلیل مجازات شد که نمی توانست نظرات خود را در مورد حکومت سرکوبگر عربستان سعودی در درون خود مخفی کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده