ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همایش علوم علف های هرز ایران در بیرجند برگزار می شود

همایش علوم علف های هرز ایران در بیرجند برگزار می شود

ایرنا/ رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند گفت: ششمین همایش علوم علف های هرز ایران روزهای 10 تا 12 شهریور ماه با حضور تعدادی اندیشمند ایرانی و خارجی در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.
محمدحسن سیاری روز یکشنبه اظهار کرد: جلب توجه اندیشمندان و محققان و مسئولان به اهمیت علف های هرز در بخش کشاورزی، انعکاس تحقیقات انجام شده در بخش های اجرایی و آشنایی با تجربه و آخرین دستاوردهای مربوط به علف های هرز از اهداف این همایش است.
وی ادامه داد: بیولوژی و اکولوژی علف های هرز، شناسایی و نقشه برداری علف های هرز، تداخل علف های هرز و گیاهان زراعی، رهیافتهای مدیریتی علف های هرز و مدیریت شیمیایی علف های هرز از جمله محورهای این همایش است.
وی با اشاره به اینکه گروه زراعت با 17 عضو هیات علمی یکی از قدیمی ترین گروه های آموزشی در این دانشکده است، گفت: به همت دانشکده کشاورزی همایش یاد شده با حضور 170 شرکت کننده برگزار می شود.
آموزشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند در سال 1358 تاسیس شد و در سال 1373 با پذیرش دانشجو در رشته زراعت و اصلاح نباتات شروع به فعالیت کرد.
در حال حاضر در دانشکده کشاورزی یکهزار و 400 نفر دانشجو مشغول تحصیل هستند که از این تعداد هزار نفر در مقطع کارشناسی، 350نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.
همچنین دبیر اجرایی همایش مذکور با بیان اینکه 306 مقاله به دبیرخانه رسید، گفت: از این تعداد پس از داوری 256 مقاله برای ارائه در گردهمایی علوم علف های هرز ایران در بیرجند پذیرفته شد.
غلامرضا زمانی، وجود پتانسیل های بالقوه در دانشگاه بیرجند را از دلایل برگزاری همایش ذکر کرد و افزود: مقاله های پذیرفته شده توسط 170 محقق به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد.
به گفته وی پروفسور 'استرایبیگ'، رییس کارگروه آموزش انجمن علف های هرز اروپا از دانمارک و 'بوهرن'، رییس کار گروه گیاهان مهاجم در انجمن علمی اروپا از سوئیس و 'اسکندر زند' رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و رییس انجمن علوم علف های هرز و معاون وزیر جهادکشاورزی و محمدعلی باغستانی رییس سازمان حفظ نباتات در همایش حضور دارند.
وی همچنین از برگزاری کارگاه یکروزه توسط پروفسور استرایبیگ برای ارتباط هر چه بیشتر دانشجویان و محققان خبر داد.
اسلامی دبیر علمی همایش علوم علف های هرز ایران نیز در خصوص اهمیت علم علف های هرز و چگونگی مبارزه انسان از ابتدا تاکنون با آن در بخش کشاورزی مطالبی را ارائه کرد.
وی گفت: در بخش بیولوژی و اکولوژی 101 مقاله، مدیریت غیر شیمیایی و تلفیقی علف های هرز، 76 مقاله و مدیریت شیمیایی و علف کشها 79 مقاله ارائه شده است.
وی یکی از ویژگی های این همایش را برگزاری میزگرد تخصصی در باره وضعیت علف های هرز در مزارع برای اعلام به حوزه تصمیم گیری برشمرد.
در این همایش صاحب نظران و پژوهشگران برای آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی در عرصه های مرتبط با علوم علف های هرز و توانمندیهای موجود در نقاط مختلف و تبادل تجربه آخرین یافته ها و حاصل مطالعات خود را ارائه می کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده