ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابتکار: محیط زیست در تمام بخش‌های مختلف برنامه ششم توسعه جاری است

ابتکار: محیط زیست در تمام بخش‌های مختلف برنامه ششم توسعه جاری است

باشگاه خبرنگاران/ رییس سازمان محیط زیست در صفحه تلگرام منتسب به وی نوشت:از ویژگی های برنامه ششم این است که موضوع محیط زیست در تمام بخش های مختلف آن جاری است.

معصومه ابتکار در صفحه تلگرام منتسب به وی از جلسه خود در دفتر نوبخت درباره آخرین تغییرات و اصلاحات بر روی برنامه ششم توسعه اینگونه نوشت:

از جلسه در دفتر آقای دکتر نوبخت برمی گردم. امروز جمعه ساعت 9 در دفتر ایشان آخرین تغییرات و اصلاحات را بر روی برنامه ششم توسعه انجام دادیم.

تدوین برنامه ششم توسعه کار بزرگی بود که تکلیف توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و رویکردهای زیست محیطی را برای پنج سال آینده کشور مشخص می کند و برای اجرا در دستور کار همه دستگاهها قرار می گیرد.

رییس جمهور برابر اصل 134 قانون اساسی اختیار تنظیم این برنامه را دارد؛ برنامه ای که با زحمات چندین ماهه بخش های گسترده و متنوع کارشناسان دولت، اساتید دانشگاهها و نمایندگان تشکل های مردمی در بخش های مختلف تدوین و ساعت ها در جلسات اصلی و فوق العاده دولت نهایی شد.

از ویژگی های برنامه ششم این است که موضوع محیط زیست در تمام بخش های مختلف آن جاری است. به علاوه برای محیط زیست به عنوان یک موضوع فرابخشی، سند فرابخشی مجزایی در این برنامه پیش بینی شده و با سیاست های کلی ابلاغی رهبری و اهداف جهانی توسعه پایدار و نیز توافق پاریس برای کاهش گازهای گلخانه ای در قالب برنامه اقتصاد کم کربن هماهنگ است.

برنامه ششم با هدف گذاری های کمّی و شاخص های علمی تدوین شده و به معضلات و مسایل اساسی کشور نگاهی کاربردی، پویا و اثربخش دارد.

امروز ضمن اینکه برای انجام آخرین اصلاحات همراه معاونین به دفتر آقای نوبحت رفتیم، به ایشان و گروهشان که تلاش فراوانی را به این منظور انجام دادند خدا قوت گفتیم.

برنامه ششم توسعه به زودی توسط رییس جمهور اعلام، ابلاغ و به طور رسمی منتشر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X