ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگاهی به دلایل سقوط دولت راستگرای پرتغال

نگاهی به دلایل سقوط دولت راستگرای پرتغال

میزان/ دولت حامی ریاضت اقتصادی پرتغال در حالی‌که تنها دو هفته از سوگند یاد کردنش می‌گذشت با فشار گروه چپگرای ضد ریاضت اقتصادی مجبور به استعفا شد.

به نقل از رسانه های پرتغال، گروه چپگرای ضد ریاضت اقتصادی پرتغال سرانجام موفق به کنار نهادن دولت دست راستی این کشور شد.

به گفته کارشناسان امور پرتغال، سقوط دولت راستگرای این کشور در پی فشار اکثریت مردم و اتحاد سه گروه نزدیک به جناح چپ در مجلس این کشور خبر دادند.

این کارشناسان معتقدند که گروه چپ‌گرای ضد ریاضت اقتصادی پرتغال سرانجام موفق به کنار نهادن دولت دست راستی این کشور شد.

دولت حامی ریاضت اقتصادی پرتغال در حالی‌که تنها دو هفته از سوگند یاد کردنش می‌گذشت با فشار گروه چپ‌گرای ضد ریاضت اقتصادی مجبور به استعفا شد.

دولت راستگرای پرتغال پیشتر به دلیل نارضایتی‌های عمومی گسترده از طرح‌های ریاضت اقتصادی مجبور به ارائه پیشنهاداتی در مجلس درباره ادامه ریاضت‌های اقتصادی شده بود اما حال با اقدام صورت گرفته در مجلس این روند متوقف شد .

سوسیالیست‌های میانه‌روی پرتغال همگام با حزب کمونیست و گروه رادیکال «لفت بلاک» این کشور با شکل دادن ائتلاف اکثریتی امروز در مجلس پرتغال با آرا خود به طرح‌های پیشنهادی دولت راستگرای این کشور پایان دادند.

تشکیل دولت چپ‌گرا که به لحاظ اصول سیاسی رابطه نزدیکی با حزب «سیریزا» در یونان به رهبری «الکسیس سیپراس» دارد و از سوی دیگر مورد حمایت احزاب کمونیست هم هست، بی شک بر نگرانی‌های اتحادیه اروپا خواهد افزود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده