ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طنز زیر خط فقر هستیم یا نقطه اش؟

طنز/ زیر خط فقر هستیم یا نقطه اش؟

خراسان/ سلام و خدا قوت، امروز می خوام با یک خبر ویژه غافلگیرتون کنم. رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در جمع کارگران گفته: «خط فقر یعنی حقوق زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان» و در ادامه گفته: «گذران زندگی با دستمزد فعلی 700 هزار تومانی امکان‌پذیر نیست». البته معلوم نیست ایشون می خواسته با این حرف ها سر شوخی رو باز کنه یا واقعاً نظرش رو گفته! آخه اگه حقوق 2 میلیون و 300 هزارتومانی که نزدیک اون رقمیه که یعنی طرف بچه مایه است و باید یارانه اش رو قطع کنن. یعنی الان آرزوی بیشتر جوونا اینه که نزدیک خط فقر درآمد داشته باشن و حقوق بگیرن. بعدشم اگه اون رقم خط فقر باشه که باید برای حقوق حدود 700 هزارتومنی قانون کار یک واژه جدید پیدا کرد که گویای اوضاع کلی مردم باشه مثلاً بگیم زیر «نقطه فقر»! البته عجیب نیست بیشتر ما تا حالا به زیر خط فقر بودنمون پی نبرده بودیم، نه این که با این رقم، بیشتر دور و بری هامون زیر خط فقر هستن شک نکرده بودیم اصلاً! این همه آدم دور همیم دیگه، خوش می گذره متوجه خط و خطوط نمی شیم. البته اون بخش از صحبت ایشون که گفته گذران زندگی با دستمزد 700 هزار تومانی امکان پذیر نیست رو اصلاً درک نمی کنم. خب پس این کسانی که با حقوقی حتی کمتر از 700 هزار تومن زندگی می کنن در حال گذرانش نیستن؟ اگه در حال گذران زندگی نیستن در حال فتوسنتز هستن؟ با 700 هزار تومن خیلی هم راحت میشه زندگی کرد، البته برای چند روز.
سید مصطفی صابری[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده