ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمعیت مسلمانان آلمان به 6 میلیون نفر رسید

جمعیت مسلمانان آلمان به 6 میلیون نفر رسید

نسیم/ با مهاجرات یک میلیون پناهجو به آلمان که بیش از ۸۰ درصد آن‌ها مسلمان هستند، برلین با افزایش بی‌سابقه جمعیت مسلمان خود رو به رو می‌شود

به گزارش "گیت استون" جمعیت مسلمان کشور آلمان با افزایش 850 هزار نفری، برای اولین بار در تاریخ این کشور،‌تعداد مسلمانان به شش میلیون نفر رسید.

بر اساس آماری از شورای مرکزی مسلمانان آلمان، با مهاجرت یک میلیون پناهجو به این کشور، حداقل 80 درصد ( و یا 800 هزار نفر) از آن ها مسلمان بودند. به علاوه، براساس بررسی های انجام گرفته توسط سازمان تحقیقاتی "پیو" نیز نرخ جمعیت مسلمانانی که از قبل در این کشور زندگی می کردند نزدیک به 1.6 درصد ( یا 77 هزار نفر) افزایش داشته است.

با استناد به این تحقیقات، جمعیت مسلمانان آلمان حدود 5 میلیون و 68 هزار نفر تا پایان سال 2014 تخمین زده شده بود، با پا گذاشتن 800 هزار مسلمان مهاجر به آلمان در سال 2015 و ادغام شدن آن ها با افزایش طبیعی 77 هزار نفری، جمعیت مسلمانان آلمان به 877 هزار نفر افزایش داشته است که یعنی 5 میلیون و 945 هزار نفر در پایان سال 2015. این واقعه باعث شده است که کشور آلمان و کشور فرانسه وارد یک مرحله رقابتی در داشتن بیشترین جمعیت مسلمانان در غرب اروپا شوند.

حجم عظیم مسلمانان مهاجر باعث افزایش اسلام در آلمان شده است و همچنین با افزایش تعداد مهاجرین خبرهای مربوط به اختلالات اجتماعی مانند اپیدمی شدن تجاوز به عنف، بحران های بهداشت عمومی و حمله شهروندان آلمانی برای خرید سلاح های گرم افزایش خواهد داشت.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X