ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس: افزایش نرخ جریمه‌ بدون اصلاح زیرساخت‌ها در کاهش تخلفات رانندگی بی‌تأثیر است

نماینده مجلس: افزایش نرخ جریمه‌ بدون اصلاح زیرساخت‌ها در کاهش تخلفات رانندگی بی‌تأثیر است

فارس/ عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به کافی نبودن افزایش نرخ جرایم رانندگی برای کاهش تخلفات رانندگی گفت: تا وقتی زیرساخت‌ها اصلاح نشده و فرهنگ‌سازی در جامعه صورت نگیرد، افزایش نرخ جرایم رانندگی در کاهش تخلفات رانندگی بی‌تأثیر است.

علی جلیلیان در خصوص بخش افزایش جریمه‌ها در بازدارندگی از وقوع تخلفات رانندگی گفت: باید قبل از هر چیز در جامعه فرهنگ‌سازی شود هر چند که برخی رانندگان متخلف نیز وجود دارند که باید اقدامات بازدارنده شدیدی در خصوص آنها صورت گیرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که جاده‌های ما نیز از نظر فنی مشکلاتی دارد یعنی مردم باید بار سنگین ترافیک و عرض کم جاده‌ها را تحمل کنند که این موضوع عاملی برای بروز تخلف است، بنابر این چنانچه زیرساخت‌ها در جامعه اصلاح شود شاهد کاهش تخلفات رانندگی خواهیم بود.

جلیلیان تأکید کرد: البته هر مشکلی باید در جای خود حل شود و اگر زیرساخت‌ها در فرهنگ‌سازی در جای خود مورد نظر قرار نگیرد قطعاً‌ افزایش نرخ جرایم رانندگی به صورت مؤثر کارساز نخواهد بود.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: باید علاوه بر افزایش جریمه‌ها اقدامات بازدارنده دیگری نیز صورت گیرد تا افراد متمول که افزایش جریمه‌ها تأثیری بر رفتار آنها ندارد نیز از انجام جرم خودداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: با این خیابان‌های کم عرض و افزایش شمار خودروها و کاستی محل پارک خودرو قطعاً تخلفات رانندگی در جامعه صورت می‌گیرد و افزایش نرخ جرایم راه حل اساسی برای حل این مشکل نیست چرا که تا اینگونه مشکلات حل نشود قطعاً شاهد کاهش جرایم رانندگی نخواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X