ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام دولت آمریکا: ایران «کنوانسیون ژنو» مربوط به نحوه رفتار با بازداشتی‌ها و زندانیان جنگی را نقض نکرده است

مقام دولت آمریکا: ایران «کنوانسیون ژنو» مربوط به نحوه رفتار با بازداشتی‌ها و زندانیان جنگی را نقض نکرده است

فارس/ پایگاه خبری آمریکایی به نقل از یک مقام دولت این کشور اعلام کرد چگونگی رفتار ایران با تفنگداران بازداشت شده و پخش تصاویر معذرت خواهی آنها نقض کنوانسیون ژنو(1949) نیست.

پایگاه خبری بریت بارت از قول یک مقام دولت آمریکا گزارش داد که چگونگی رفتار ایران با تفنگداران بازداشت شده و پخش تصاویر مربوط به معذرت خواهی آنها نقض کنوانسیون ژنو(1949) نیست.
این مقام دولت آمریکا گفت که نحوه بازداشت تفنگداران آمریکایی و رفتار ایران با آنها نقض کنوانسیون ژنو، در ارتباط با زندانیان جنگی، نبوده است.
کنوانسیون ژنِو ( Convention of Genève) یا پیمان ژنو، پیمانی بشردوستانه است که برای زمان جنگ و شرایط اشغال وضع شده‌ است.
رسانه های آمریکایی در روزهای اخیراز پخش تصاویر بازداشت تفنگداران آمریکایی و پخش تصاویر مربوط به عذرخواهی یکی از آنها و همچنین پوشاندن حجاب به تفنگدار زن آمریکایی انتقاد کرده بودند.
با این حال این پایگاه خبری گزارش داد که ماده 13 کنوانسیون ژنو می گوید که هرگونه توهین با بازداشتی ها و کنجکاوی کردن از آنها ممنوع است.
ماده 14 این کنوانسیون نیز می گوید که با بازداشتی ها و اسرا باید با احترام رفتار کرد به ویژه اسرای زن باید مورد احترام بیشتری قرار گیرند.
جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید که کنوانسیون ژنو مربوط به شرایط جنگی است حال آنکه ما با ایرانی ها در جنگ نیستیم. من حقوقدان نیستیم ولی واضح است که اگر کنوانسیون را خوانده باشید مربوط به شرایط جنگی است و ما با ایران در شرایط جنگ نیستیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X