ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت‌الله موحدی کرمانی: مسئولان نباید مغرورانه و متکبرانه با مردم سخن بگویند سعودی ها به سقوط نزدیک شده اند

آیت‌الله موحدی کرمانی: مسئولان نباید مغرورانه و متکبرانه با مردم سخن بگویند/ سعودی ها به سقوط نزدیک شده اند

میزان/ خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به دستگیری تفنگداران آمریکایی، گفت: این موضوع برای آمریکا و سایر کشورها پیام دارد و آن این است که ایران مقتدر، توانا و قوی‌ است و البته در جای خود رافت دارد که در آزادی این نظامیان آمریکایی شاهد آن بودیم.

آیت‌الله محمدعلی موحدی‌ کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تهران، اظهار داشت: انسان‌هایی از قرآن بهره می‌گیرند که متقی بوده و با فطرت و وجدان خود لجاجت نکند.

وی بهترین راهنما برای کسانی که مسئولیتی در نظام اسلامی عهده‌دار هستند را تشریح کرد و افزود: بهترین راه برای این مسئولان عهدنامه مالک اشتر بوده که مهم‌ترین بخش آن رعایت حق مردم است.

امام جمعه موقت تهران به مسئولیت‌ها و وظیفه مسئولان نظام اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: یک مسئول نباید مغرورانه و متکبرانه با مردم سخن بگوید یا اگر دستوری می‌دهی از روحیه تکبر و غرور نباشد.

موحدی کرمانی با فرازی به نامه امام علی (ع) به مالک اشتر، تصریح کرد: اینگونه به مردم نگو که ولی امر به من فرمان داده و من باید فرمان را اجرا کنم و حق فرمان دارم یا اینکه بگوید همه باید مطیع من باشند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران به یک مسئول به عنوان یک انسان اخلاقی مودب نگاه می‌کنند؛‌ اگر یک مسئول مغرورانه با مردم برخورد کند پایه‌های دینی مردم را تضعیف می‌کند.

وی ادامه داد: برخوردها، تکبرها، غرور‌ها و نخوت‌های مسئولان موجب می‌شود که هم نعمت از دست این متکبر برود و هم خدایی ناکرده نظام دینی آسیب ببیند.

موحدی کرمانی در ادامه خاطرنشان کرد: آقایی که مسئولیتی را برعهده دارد متوجه باشد نباید فقط هوای دوستانت و خویشاوندانت و کسانی که به او خدمت کرده‌اند را داشته باشد. اگر پست‌هایی در اختیار تو است اجازه ندارید این پست‌ها را در اختیار فقط خویشاوندان خود قرار دهید. هوای خویشاوندان و دوستان را داشتن و بجای خدمت به مردم در فکر خویشاوند بودن خطر بسیار بزرگی است در این صورت پس حق کسی که با تو دوستی نداشته است چه می‌شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه مطلب فوق خطاب به مسئولان نظام یادآور شد: باید دنبال اصلح بود و اینکه برای این پست شایسته‌ترین چه کسی است، اینکه انسان‌هایی که برتری ندارند به دلیل خویشاوندی و رفاقت هوای آنها را داشت بسیار خطرناک است. هوای خویشاوند داشتن ظلم به مردم است. در این صورت این مسئول ظالم خواهد بود. اگر کسی به بندگان خدا ظلم کند به جنگ خدا رفته و خدا در مقام حمایت از این مظلوم برآمده و به جنگ ظالم می‌آید.

موحدی کرمانی تاکید کرد: ظالم بداند وقتی که ظلم کرد خدا از مظلوم دفاع می‌کند. وقتی خدا به جنگ کسی بیاید دیگر وای به حال او. مسئولان نظام در هر سطحی که هستند باید به این نکته توجه داشته و مراقب باشند.

وی با اشاره به فراز دیگری از نامه امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر گفت: یک مسئول باید به این نکته نیز توجه داشته باشد که به انسان‌های متملق و چاپلوس میدان ندهد آن‌هایی که می‌خواهند تملق بگویند، مداحی و مدح بی جا کنند برای اینکه به مسئول نزدیک شده و از او سوء استفاده کنند نه تنها نباید به این افراد میدان دهد بلکه به انسان‌هایی میدان دهد که اگر ذره‌ای یک مسئول خلاف کرد به او تذکر دهند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های خود تاکید کرد: یک مسئول باید به این نکته توجه داشته باشد که اگر دید هر کس در اطراف او سخن حق می‌گوید ولو این حرف در کام او تلخ باشد باید او را به خود نزدیک کند.

موحدی کرمانی تاکید کرد: یک مسئول باید از عملکرد زیر مجموعه خود باخبر باشد و کارهای او را دقیقا زیر نظر داشته باشد مبادا انسان‌هایی که شبانه روز خدمت می‌کنند از خدمات آن‌ها مطلع نباشد. مبادا آن‌هایی که احیانا بد عمل می‌کنند و در حقیقت به مسئولی خیانت کردند از آن‌ها بی خبر باشد. یک مسئول باید به تشویق افرادی که خوب عمل کردند برآید. همچنین افرادی که بد عمل کردند را تنبیه کند.

وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در نامه مالک اشتر نفی مالیات را نمی‌کند گفت: حکومت به مالیات احتیاج دارد. مردم باید حکومت را کمک کنند اما شیوه اخذ مالیات را باید بدانیم. حضرت علی (ع) در این زمینه می‌فرمایند هنگامی که فردی دستش پر بود باید از مالیات گرفت اما بدون اینکه قدرت و ثروتی در اختیارش بگذاریم در حالی که او از پرداخت مالیات ناتوان است از او مالیات بگیریم این انسان‌ها را از دست داده‌ایم و مردم را خسته و ناتوان کردیم. چنین مسئولی نباید انتظار خوش بینی داشته باشد.

موحدی کرمانی در رابطه با بحث مالیات عنوان کرد: آنهایی که مامور گرفتن مالیات هستند دقت کنند از انسان‌های متمکن بگیرند، انسان‌های متمکن نیز باید مالیات بپردازند اما انسان‌های ضعیف که قدرت پرداخت را ندارند باید یک برنامه تنظیم شود که این افراد شناسایی شده و از پرداخت مالیات یا معاف شوند یا حداقل به آن‌ها تخفیفی داده شود.

موحدی کرمانی در ادامه خطاب به دولت گفت: باید کاری کنید که آمریکا بفهمد دولت جمهوری اسلامی قوی است. نباید دشمن از روحیه لطیف و ظریف شما سوءاستفاده کند. مبادا وفاداری شما را به ترس ترجمه کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات رژیم آل‌سعود و اعدام شهید آیت‌الله نمر الباقر النمر گفت: عربستان سعودی با جنایات و حماقت‌های خود به سقوط نزدیک شده است آنها باید بدانند که با اعدام شیخ نمر وضع آنها تغییر می‌کند. مگر آیت‌الله نمر چه گفت؟ به چه جرمی گردن او را زدید؟ آیا اقدامی علیه آل‌سعود کرد؟ آیا علیه این رژیم لشکرکشی داشت؟ او یک عنصر آمر به معروف و ناهی از منکر بود، مگر جواب معترض بریدن حلقوم آن است؟

خطیب موقت نمازجمعه تهران تاکید کرد: فریاد آیت‌الله نمر برای همیشه خواهد ماند و نظام آل‌سعود را ساقط می‌کند. آل سعود حرمت خانه خدا را نمی‌داند حرکت آنها شبیه حرکت ابرهه است، آنها به عظمت و رافت خدا آسیب می‌رسانند و قطعا خداوند همان کاری را که با ابرهه کرد با آل سعود می‌کند.

موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: ما در یک مقطع بسیار حساس قرار داریم امتحان سختی را پیش‌رو داریم، انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی مسئله ساده‌ای نیست. دیدید که مقام معظم رهبری چگونه خطر نفوذ را مطرح کردند.

وی ادامه داد: دشمن سعی دارد با نفوذ فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود به کشور رخنه کند. او حتی سعی می‌کند از طریق مجلس نیز نفوذ کند. باید مراقب بود، انسانهایی باید به مجلس بروند که امتحان خود را در طول دوران انقلاب پس دادند. باید انسانهایی به مجلس بروند که همچون مقام معظم رهبری در مقابل آمریکا نترس هستند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند " نگاه کنند آن کسانی که فهرست را معرفی کردند چه کسانی هستند. اگر دیدند آنها افرادی متدین، مومن و انقلابی هستند به حرف آنها اعتماد می‌کنند و به آنها رای می‌دهند و اگر به مسائل انقلاب، دین و استقلال کشور خیلی اهمیت نمی‌دهند دلشان به دنبال حرف آمریکا و غیر آمریکاست به حرفشان اعتماد نمی‌کنند".

موحدی کرمانی ادامه داد: به نظر بنده این حرف خوبی است ممکن است خیلی‌ها را نشناسیم اما اگر لیستی از ناحیه افرادی مطمئن، متدین، مومن، انقلابی، با سوابق روشن معرفی شد ما به تبعیت از مقام معظم رهبری از این لیست استقبال می‌‌کنیم.

وی افزود: امیدوارم انشاءالله چنین عملی شکل گیرد و افرادی متدین، مومن، انقلابی درصدد تهیه چنین لیستی بربیایند، لیسستی که افرادی صالح، شایسته، خدوم، دلسوز، نترس، شجاع در این لیست قرار گیرند و مقام معظم رهبری نیز به این لیست اعتماد کند و به آن رای دهد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در پایان گفت: انشا‌ءالله خداوند در این مقطع حساس به ما توفیق و بصیرت عنایت کند، دانه‌دانه رای‌ها است که کار خود را انجام می‌دهد. امیدوارم افرادی که وارد این صحنه‌ها می‌شوند صدق، اخلاص و در مقام خدمت به مردم حضور پیدا کنند، تعصب گروهی نداشته باشند، سهم‌خواهی نکنند، همت خود را مصروف این کنند که انسانهای سالمی به مجلسین راه پیدا کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X