ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وقتی پوتین مترجم می شود

وقتی پوتین مترجم می شود

عصر ایران/ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جریان همایش رسانه ای جبهه ملی سراسری روسیه با عنوان مخفف « ONF» در سنت پطربورگ به عنوان مترجم « کار کرد» و به ویلی ویمر سیاستمدار آلمانی کمک کرد. شبکه تلویزیونی « ار.ت» از موارد جالبی تعریف می کند که رئیس جمهور روسیه از زبان های خارجی به عنوان ابزار مناسبات بین الملل استفاده می کند.

همایش جبهه ملی سراسری روسیه
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین بطور غیرمنتظره ای نقش مترجم را ایفا کرد و به ویلی ویمر سیاستمدار آلمانی، معاون سابق رئیس مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا کمک کرد. حضار خوششان آمد و با کف زدن پوتین را تحسین کردند و مهمان آلمانی نیز از کمک رئیس جمهور روسیه در ترجمه گفته هایش خوشحال شد. مهمان آلمانی در مصاحبه با « ار. ت» گفت که این یک مورد خودویژه است که رئیس جمهور نقش مترجم را ایفا کند. این یک مورد بیسابقه است.

سپتامبر سال 2001 ولادیمیر پوتین در پارلمان آلمان به زبان « گوته، شیللر و کانت» سخنرانی کرد. سخنرانی وی تمام نمایندگان را به هیجان آورد. آنها با کف زدن های شدید وی را تحسین کردند.

سخنرانی در نشست کمیته المپیک و « اکسپو-2020»
رئیس جمهور روسیه فقط به زبان آلمانی تسلط ندارد. وی به زبان انگلیسی نیز مسلط است — سخنرانی وی در یکی از اجلاس کمیته بین المللی المپیک در زمان معرفی تقاضای روسیه برای برگزاری مسابقات زمستانی سال 2014 و سخنرانی وی در کمیته سازمانی نمایشگاه جهانی « اکسپو» در جریان کنکور دریافت حق برگزاری این نمایشگاه در سال 2020 میلادی جالب توجه است.

روسیه چند زبانی
ولادیمیر پوتین سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه اونیورسیاد —2013 در قازان را با یک جمله تاتاری به پایان رساند. پوتین با گفتن « خوشامدید» به زبان تاتاری مترجم را گیج کرد. پوتین به وی کمک کرد و خودش آن جمله کوتاه را ترجمه کرد.

زبان های خارجی در کار
رئیس جمهور روسیه زبان آلمانی را آنقدر خوب بلد است که حتی به زبان آلمانی هم شوخی می کند. تابستان سال 2014 میلادی در زمان گفتگوی پوتین و کریستوفر لیایتل رئیس اطاق بازرگانی اطریش ،کریستوفر گفت که در سال 1914 میلادی اوکراین بخشی از کشور اطریش — مجارستان بود که پوتین در جواب گفت: « من دارم از پیشنهاد کاری شما می ترسم!» بدین ترتیب از تشنج در گفتگو کاست.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده