ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زندگی بزرگان عشق به مطالعه و نوشتن

زندگی بزرگان/ عشق به مطالعه و نوشتن

خراسان/ علاقه وافر شهید مطهری به مطالعه و کار علمی، بسیار شگفت انگیز بود، به گونه ای که هرگز از این کار احساس خستگی به او دست نمی داد. یکی از شاگردان ایشان در ضمن نقل خاطره ای می گوید: «اواخر اسفند 1356 بود. به ایشان عرض کردم ما برای تعطیلات نوروز برنامه ای داریم؟» گفتند: «خسته ام و دلم می خواهد در گوشه خلوتی، چند روزی استراحت کنم.» به ایشان عرض کردم: «بنده عازم شمال هستم. آن جا جای مناسبی را برای رفع خستگی و استراحت سراغ دارم.» مرحوم استاد مطهری شماره تلفن را از بنده گرفتند و گفتند: «اگر توانستم، تلفن می زنم و به شما اطلاع می دهم.» چند روز از فروردین گذشته بود که استاد تلفن زدند و آمدند. در تمام یک هفته ای که ایشان تشریف آوردند، با وجود هوای مساعد و محیط مناسب برای قدم زدن و گردش، در داخل ساختمان ماندند. فقط مشغول نوشتن و مطالعه بودند. روزی به ایشان عرض کردم: «شما که خسته بودید و برای رفع خستگی و استراحت مسافرت کرده اید، بهتر نیست قدری هم قدم بزنید و رفع خستگی کنید؟» گفتند: «اگر یک ماه هم در اتاق بنشینم و به وظایف علمی خود مشغول باشم، راحتم و احساس خستگی نمی کنم. خستگی من در اثر نداشتن فرصت مناسب برای انجام کارهای علمی خودم است. استراحت من این است که در فرصت مناسب، مطالبی را که لازم می دانم بنویسم و در اختیار علاقه مندان قرار بدهم».
کتاب «پاره ای از خورشید» اثر حمیدرضا سید ناصری و امیررضا ستوده[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده