ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر نفت عربستان: بازار قیمت نفت را تعیین می کند

وزیر نفت عربستان: بازار قیمت نفت را تعیین می کند

ایرنا/ وزیر نفت عربستان روز سه شنبه گفت که بازار تعیین کننده قیمت نفت است و هر گونه دخالت برای حمایت از قیمت ها را بعید دانست.

علی النعیمی در گفت وگو با خبرنگاران عنوان کرد: قیمت نفت را بازار عرضه و تقاضا تعیین می کند.

نعیمی در مورد سقوط قیمت نفت به زیر 50 دلار از ابتدای سال گذشته میلادی تاکنون، هیچ اظهارنظری نکرد.
عربستان به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت در سازمان کشورهای صادر کننده نفت «اوپک» و دارنده ذخایر عظیم نفتی تلاش کرده است سطح تولید خود را به خاطر کاهش قیمت ها، کاهش ندهد.
سازمان اوپک نیز سطح تولید خود را بدون تغییر حفظ کرده است.

تحلیلگران می گویند: این اقدام در راستای خارج کردن تولید کنندگان جدید نفت به ویژه استخراج کنندگان نفت ماسه ای در آمریکا، صورت می گیرد.
اوپک در گزارش خود در ماه جاری اعلام کرد که از فشارهای بازار بر بهای نفت، کاسته می شود.
اوپک افزود: با وجود آنکه عوامل اساسی که در بیش از یک سال گذشته بر بازار عرضه و تقاضا تاثیر گذاشت همچنان ادامه دارد، اما همزمان با تعدیل جزئی و پیش بینی ها برای افزایش تقاضای نفت خام در سال 2015، نشانه های بهبودی بازار نیز وجود دارد.
شیخ «صباح الاحمد الجابر»امیر کویت نیز روز سه شنبه گفت که درآمدهای کشورش به خاطر سقوط قیمت نفت با کاهش 60 درصدی روبه رو شده است.
صندوق بین المللی پول مستقر در واشنگتن نیز به کشورهای تولیدکننده نفت خام در منطقه خلیج فارس هشدار داد که خود را با واقعیت های جدید بازار نفت هماهنگ کرده، هزینه های خود را کاهش داده و به فکر متنوع سازی درآمدهایشان باشند.

این نهاد مالی جهانی در گزارش خود افزود: کشورهای تولید کننده نفت خام در خلیج فارس، روند افزایشی تولید نفت خام را به دلیل ذخایر عظیم نفتی که در اختیار دارند حفظ کرده اند، اما باید بدانند که این روند برای مدت نسبتا طولانی ادامه خواهد داشت.
«مسعود احمد» مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت: این کشورها نه تنها امسال بلکه برای سال های آینده نیز باید خود را برای قیمت پایین نفت آماده کنند و هزینه های خود را با آن تنظیم کنند.
وی افزود: بودجه اعضای امسال (2015) کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، با کسری میانگین ١٣ درصدی روبه رو شده است.
احمد گفت: بیشتر مردم فکر می کنند که قیمت نفت در بازارهای جهانی از سطوح کنونی بالاتر خواهد رفت، اما تا سال ٢٠٢٠ ما انتظار بازه قیمتی حدود ٥٠ تا ٦٠ دلار را داریم.
احمد ادامه داد: بیشتر مردم کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در بخش های عمومی کار می کنند که این نحوه اشتغال باید در چند سال آینده تغییر کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده