ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرشرکت هلیکوپتری ایران: کشور به 60 فروند بالگرد جدید نیاز دارد

مدیرشرکت هلیکوپتری ایران: کشور به 60 فروند بالگرد جدید نیاز دارد

ایرنا/ مدیر عامل شرکت هلیکوپتری ایران با بیان اینکه کشور نیازمند خرید 60 فروند بالگرد جدید در دوران پسا تحریم است، گفت: خرید این تعداد از توان بخش خصوصی خارج است.

سید محمود آذین با حضور در غرفه ایرنا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات یادآورشد: شرکت هلیکوپتری ایران در سال 1389 در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی به یک شرکت بخش خصوصی واگذار شد، افزود: شناسایی معادن در مناطق کوهستانی و کشف نفت در دریا از وظایف این شرکت است.

آذین با بیان اینکه از بالگرد در بخش های حفاری، بهره برداری و فروش استفاده می شود، نقش مهم بالگرد در درآمدزایی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط پسا تحریم و اقبال کشورها برای حضور در بازارهای ایران، به تعداد زیادی بالگرد نیاز داریم.

وی، پشتیبانی پروازی از عملیات اکتشاف، حفاری و بهره برداری از منابع نفت و گاز در دریا و خشکی، انجام عملیات پروازی حساس لرزه نگاری (سایزمیک) و حمل بار خارجی (اسلینگ)، انجام عملیات پروازی برای تجسس و نجات و امداد هوایی و کمک رسانی به هنگام وقوع حوادث طبیعی و سوانح، انجام عملیات پروازی برای فیلمبرداری، گردشگری و گشت های هوایی، جنگلبانی، چک خطوط لوله نفت و گاز، حفاظت محیط زیست و غیره را از دیگر زمینه های فعالیت این شرکت برشمرد.

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری ایران، با بیان اینکه شمار بالگردهای این شرکت 30 فروند از نوع آموزشی و سبک است، افزود: قیمت یک بالگرد 50 تا60 میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد که شرکت های خصوصی توان این میزان سرمایه گذاری برای خرید بالگرد را ندارند بنابراین ضروری است دولت به این بخش توجه کند.

آذین با بیان اینکه، نگهداری تجهیزات گران است، ادامه داد: مسئولان کشور باید به فکر شرکت های هلی کوپتری باشند در غیر این صورت در پروژه هایی که به شرکت های خارجی واگذار می شود، آنها از ناوگان خود استفاده می کنند که باید از این امر جلوگیری کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X