داوود اوغلو : تفاوتی میان مبارزه با داعش و "پ ک ک" وجود ندارد

داوود اوغلو : تفاوتی میان مبارزه با داعش و "پ ک ک" وجود ندارد

خبرگزاری صدا و سیما/ نخست وزیر ترکیه تاکید کرد از دیدگاه دولت ترکیه تفاوتی میان مبارزه با گروه ( تکفیری صهیونیستی ) داعش و پ ک ک وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه ملیت چاپ ترکیه ، احمد داوداوغلو دیروز در مصاحبه با تلویزیون دولتی ترکیه (‌تی آر تی ) گفت : داعش در حملات تروریستی در آنکارا و سوروچ نقش داشته است. این گروه شهروندان ترکیه را به قتل رسانده است.
نخست وزیر ترکیه گفت : ما درباره مبارزه با این گروه مانند مبارزه با پ ک ک مصمم هستیم.
وی گفت : ترکیه هیچگاه در مقابله با گروه های تروریستی مسامحه نشان نداده است و در مقابل داعش نیز مسامحه نشان نخواهد داد.
نخست وزیر ترکیه همچنین تاکید کرد ، ما در برابر کمک به گروه های مرتبط با پ ک ک نیز مسامحه نشان نخواهیم داد.
داوداوغلو درباره برگزاری نشست آتی گروه بیست در آنتالیای ترکیه نیز گفت : این نشست در اوضاعی برگزار می شود که اقتصاد جهانی کوچک تر ، مسئله استخدام نیروهای جوان به شدت تشدید شده است.
وی گفت : حجم تجارت جهانی نیز در سطح مطلوب نیست.
نخست وزیر ترکیه با تاکید بر اینکه گروه بیست گروهی با محوریت اقتصاد است ،‌گفت : به رغم آن شمار زیادی از سران کشورهای جهان در اجلاس گروه بیست شرکت خواهند کرد و بی تردید در آن درباره مسائل سیاسی نیز گفتگو خواهد شد.
داوداوغلو در پاسخ به سوالی درباره تهیه قانون اساسی جدید و تبدیل نظام پارلمانی به نظام ریاستی نیز گفت : باید قانون اساسی دموکراتیک ، هماهنگ با ارزش های جهان معاصر و مخالف قیمومیت تدوین کنیم.
وی تاکید کرد ، آنچه مورد نظر ما است ، نظام ریاستی است که به خوبی تعریف شده باشد.
نخست وزیر ترکیه با تاکید بر اینکه نباید این گونه تصور کرد که هدف تغییر قانون اساسی ترکیه ، افزایش اختیارات رئیس جمهور ترکیه است ،‌ گفت : ساختار دولت و دموکراسی در ترکیه نیازمند بازسازی است. باید با آرامش در این باره بحث شود.
وی خاطر نشان کرد ، حزب عدالت و توسعه در مجلس ترکیه 317 نماینده دارد و این تعداد برای اینکه به تنهایی قانون اساسی ترکیه را تغییر دهد ، کافی نیست.
داوداوغلو تاکید کرد ، برای این تغییر توافق با دیگر احزاب سیاسی ترکیه ضروریست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داوود اوغلو : تفاوتی میان مبارزه با داعش و "پ ک ک" وجود ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X