ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحت تاثیر سریال های کره ای گریه می کنم

تحت تاثیر سریال های کره ای گریه می کنم

خراسان/ دختری ۱۴ ساله هستم. تحت تاثیر سریال های خارجی و به خصوص کره ای قرار می گیرم و خودم را با آن ها مقایسه می کنم و افسوس می خورم و گریه می کنم. به هیچ وجه هم نمی توانم آن ‌ها را نبینم. کمکم کنید.
دختر گرامی! لطفا به نکته هایی که در ادامه مطرح می کنم، توجه فرمایید و امیدوارم که با جدیت برای حل مشکل تان به راه حل دست یابید.
نگویید که نمی توانم
این که شما این مشکل را پیدا کرده و حاضر شده اید با فردی برای حل آن مشورت کنید؛ یعنی یک گام بزرگ برداشته اید زیرا برای این رفتارتان که نگران کننده است، تصمیم گرفته اید که اقداماتی انجام دهید؛ اما این که گفته اید نمی توانم این چنین فیلم هایی را نبینم، شما را محدود و ناتوان می کند.
همیشه در ترک عادت های نامناسب، چنین باورهای نادرستی، مانع موفقیت می شود.
آثار منفی را بررسی کنید
موضوعات و اتفاقات بسیاری از فیلم ها و سریال ها، فقط و فقط جنبه سرگرمی دارند و در عالم واقعیت اصلا نمی توان چنین چیزهایی را دید یا شنید.
توجه داشته باشید که ماهیت ساخت این فیلم ها سرگرم کننده بودن آن هاست که برای برخی افراد (به خصوص افراد مسن) مفید هم هست؛ اما برای شما نه تنها دیدن آن ها کاربرد چندانی ندارد و در زندگی شما اثر مثبتی نداشته است، بلکه شما را از تفکر سالم و فرصت های درس خواندن دور می کند؛ بنابراین، آثار منفی این چنین فیلم هایی را در ذهن تان مرور کنید تا راحت تر بتوانید برای ندیدنشان برنامه ریزی کنید.
دچار توهم و خیال پردازی نشوید
در صورتی که صحنه های فیلم، حامل پیام اخلاقی سازنده (افزایش مقاومت، صبر، تلاش و ...) باشد مفید است؛ اما نکته این جاست که باید ببینید با دیدن این فیلم ها چه به دست می آورید و در مقابل چه چیزی از دست می دهید؟
این سوال را از خودتان بپرسید (مزایا و معایب دیدن این فیلم ها در زندگی شما چه بوده است؟)
ضمنا صحنه هایی از امکانات مالی فراوان یا آزادی در روابط پخش می شود که برای برخی افراد زمینه خیال پردازی را فراهم می کند؛ اما ما باید توجه داشته باشیم که برای وضعیت مطلوب در زندگی آینده (ثروت، همسر خوب و ...) فقط و فقط یک راه وجود دارد و آن هم تلاش و کوشش است که بدون آن امکان ندارد آن ها را به دست بیاوریم.
برای لحظه لحظه تان برنامه ریزی کنید
برای رهایی از مشکل مذکور، برای تمام کارهایتان برنامه ریزی منظمی صورت دهید و برای کارها، محدوده دقیق زمانی در نظر بگیرید و آن ها را سروقت انجام دهید و زمانی نیز به تماشای برنامه های تلویزیونی بپردازید.
در ضمن تعادل بین درس و دیگر امور برقرار کنید.
اولویت با انجام دروس روزانه و فردای مدرسه است و سپس تلویزیون.
در پایان باید بدانید، این که خودتان را مقایسه می کنید و بعد گریه می کنید، موضوع خوبی نیست و باید دلایل آن به طور دقیق توسط روان شناس بررسی شود بنابراین حتما پیشنهاد می شود از مشاور مدرسه و دیگر مشاوران نیز کمک بگیرید.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده