ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روانشناسی کارهایی که موجب شاد زیستن می‌شوند

روانشناسی/ کارهایی که موجب شاد زیستن می‌شوند

باشگاه خبرنگاران/ همایون قسمتی گفت: نباید انتظار داشته باشیم که زندگی کامل و خوشایندی داشته باشیم بلکه باید با آفرینش شادی و آرامش، زندگی خود را در حوزه‌های مختلف کار، زندگی و ... متحول کنیم.
وی افزود: شش راه برای تبدیل غم و اندوه محیط کار به شادی و شوق ارائه می‌شود که در زندگی امروز کاربرد و اثربخشی زیادی خواهد داشت.
کارشناس ارشد روانشناسی تقویت روابط عمومی را یکی از این راه‌ها دانست و بیان کرد: یکی از نشانه‌های شادی، داشتن روابط اجتماعی قوی و گسترده است.

وی با اشاره به اینکه ناراضی بودن از محیط کار یکی از عمده‌ترین مشکلات در زندگی امروز است، گفت: نتیجه این امر آن است که به ندرت می‌توانیم از فرصت‌های پیش رویمان بهره ببریم.
قسمتی ادامه داد: در این شرایط باید به فرصت‌ها بیندیشیم و به این مهم توجه داشته باشیم که هر روز می‌توان کار جدیدی انجام داد.
وی کمک به دیگران در حل مشکلات را دومین راهکار شاد زیستن اعلام کردوافزود: هنگامی که افسرده و غمگین باشی کارهای اندکی مانند کمک به دیگران می‌تواند کمک کند تا سرحال و شاداب شوید.
کارشناس ارشدروانشناسی، بر عهده گرفتن مسوولیت را از دیگر راهکارهای شادی آفرینی در زندگی دانست و گفت: تبدیل شدن به یک مهره اصلی در محل کار مطمئناً دید فردرا به محیط کار تغییر خواهد دادکه این تبدیل شدن باید توسط خود فرد صورت گیرد و کارهایی را که تاکنون انجام شده به گونه‌ای متفاوت انجام دهد.

وی ادامه داد: سوال پرسیدن با شهامت یکی دیگر از راه‌های شاد زیستن است که می‌تواند شرایط را تغییر داده و کارهای زیادی را به انجام برساند.
قسمتی انجام کارهایی با هدف حُسن شهرت و اعتبار نزد دیگران را از جمله راهکارهای تاثیرگذار در ایجاد تغییر در زندگی دانست و افزود: اکثر ما از اینکه دیگران حرف‌های خوبی درباره‌ ما بزنند شاد می‌شویم، وقتی کاری برای بقیه انجام می‌دهیم و آن‌ها را خوشحال می‌کنیم در حقیقت بهانه‌ای برای آن‌ها ایجاد می‌شود تا آن حرکتمان را جبران کنند و در عوض باعث شادی ما شوند.
کارشناس ارشدروانشناسی گفت: شادی و شادکامی در تصمیمات و اعمال است نه در اتفاقات خوبی که برایمان می‌افتد.
وی در پایان گفت: به خاطر داشته باش اگر از زندگیت لذت نمی‌بری دگرگونی عظیم در آن ایجاد کن، تکرار آن چه دیروز انجام داده بودی فقط باعث می‌شود فردایت همچون امروزت شود نه چیزی کمتر و نه چیزی بیشتر!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X