ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درگیری بین تیم امید و بزرگسالان علنی شد «تیم ملی تنها است»

درگیری بین تیم امید و بزرگسالان علنی شد/ «تیم ملی تنها است»

خبرآنلاین/ افشین پیروانی در خصوض مشکلات تیم ملی با رسانه ها صجبت کرده است.
در ادامه پرسش و پاسخ افشین پیروانی با رسانه ها را می‌خوانید که مدیر تیم های ملی حرف‌های جالبی برای دست اندرکاران تیم امید دارد.
بازی ترکمنستان را پشت سر گذاشتیم، حالا تمریات تیم ملی با هر شرایطی در حال برگزاری است. ورزشگاه دستگردی نشد، آمدیم کمپ تیم‌های ملی و حالا هم در ورزشگاه آزادی.
«ضمن تشکر از شما که هر روز زحمت می‌کشید و می‌آیید، بحث این است که تیم ملی باید حمایت شود. وقتی تفکر جهانی داریم، یعنی به دنبال راه‌یابی به جام جهانی هستیم، باید رفتارمان هم جهانی باشد. با حف و حدیث نمی توان به جام جهانی رفت. می‌بینیم که تیم‌های رقب ما به خوبی برنامه ریزی کرده اند و تلاش می‌کنند، اما ما فکر می‌کنیم که هنوز ایران هستیم و بقیه از ما حساب می‌برند. درست است، ما در رنکینگ در آسیا اول هستیم و تیم بزگی هستیم. اما با بودن کره، ژاپن، استرالی و حتی قطر و امارات و عراق و کره شمالی و چین، رقبای ما هستند. وقتی تیم به جام جهانی می‌رود، بعد مالی به کنار که 10 میلیارد نصیب ما می شود، که یک فدراسیون هزیه هایش را می‌تواند با آن برطرف کند، فکر می کنم اولویت اصلی تیم بزرگسالان است. همه باید دست به دست هم بدهند ای مشکلات برطرف شود. از این که ما مشکل زمین و لباس و اردو داشته باشیم خوب نیست. فدراسیون تلاشش را می کند، ولی منی که در بطن کار هستم، مشکلاتی را داریم که...» ادامه مِی‌دهد: «همه فکر می کنند فوتبالیست ها پولدارترین ها هستند و شرایط همه چیز اوکی است. عادت کردیم، همیشه من می گویم، بدترین چیز این است که یک کار غلط نتیجه خوب بدهد.»
البته این وضعیت برای بزرگسالان فقط به این شکل است. تیم امید دیدیم که ترکیه، عمان و هلند اردو زده‌اند، شاید آقای کفاشیان بگوید آقای کاشانی مدیر کلی تیم امید است و آن جا خودشان کار می‌کنند، امروز هم که می‌گویند آقای اسلامیان هم اختیارات آقای کفاشیان را برای تیم بزرگسالان گرفته است. نمی‌شود همان منابعی که برای تیم امید خرج می‌کنند، برای بزرگسالان هم پا پیش بگذارند؟
ایشالا که تیم امید قهرمان جهان بشود. اما مردم راضی هستند تیم امید قهرمان المپیک بشود، اما تیم ملی راهی جام جهانی نشود؟ در صحبت هایم عرض کردم که اولویت اصلی تیم بزرگسالان است. مردم ما همه آرزو داند تیم به جام جهانی برود. الان فاصله ای بینت تیم المپیک و بزرگسال افتاده است. الان می‌گویم، قرار نبود حرف‌ها را در رسانه‌ها بزنیم، اما متاسفانه دوستان چند روز است شروع کرده‌اند به مصاحبه کردن و این فاصله را زیاد می‌کنند. من به عنوان کسی که اختیار تام دارم، عرض می‌کنم که دیگر هیچ نشستی با تیم امید نخواهیم داشت. اگر کسی صحبتی دارد، باید بیاید سر تمرین، اولویت بر تیم ملی است. کسی دعوت می‌شود، باید به سر تمرین بزرگسالان بیاید. از خود بازیکن‌ها بپرسید. دوست داند در کدام تیم باشند. منن خودم در تمام رده های تیم ملی بازی کرده ام، سال‌ها برای تیم امید هم بازی کرده ام. اما روزی که تیم بزرگسالان کسی را انتخاب می‌کند، رویای یک بازیکن است. دوستان چرا سعی دارند خودشان را تافته جدا بافته نشان بدهند؟ این که هر روز می‌آیند علیه تیم ملی مصاحبه می کنند، خوب نیست. ما هم تیم ایرانیم. ما هم ایرانی هستیم. هر روز می‌آیند علیه ما مصاحبه می‌کنند، که چه؟‌ کار درست می‌شود؟ بازیکن را ما عمدی دعوت کرده ایم؟ اگر قرار بود عمدی در کار باشد بیشتر دعوت می‌کردیم. دعوت نکنیم، می‌گویند چرا جوان‌گرایی نمی‌کنید، دعوت کنیم‌، می‌آیند می‌گویند به تیم امید ضربه می‌زنیم. ما هم تیم امید را دوست داریم. قول می‌دهم هر روز بروم این تیم را تشویق کنم. اما نباید جو سازی بشود. انشاالله که بروند هر جای دنیا که خواستند اردو بزنند. اگر اردویی هم باشد، اولویت با تیم بزرگسالان است. باید مشخص شود، چرا تیم المپیک می‌تواند، اما بزرگسالان نمی‌توانند به اردو بروند. ما ترکیه مشکل داشتیم. هر جا اردو می‌خواهیم برویم، مشکل پرواز و ویزا داریم.
- یک بحث مهم، بحث سرباز ها است. در تیم امید خیلی راحت کنار می‌آیند، اما در تیم بزرگسالان به محض ورود آقای کی‌روش، می‌گویند سربازهایی که خودشان پیش از این گفته بودند 4 ماه خدمت کرده باشند، مشکلشان حل است، حرف خودشان را هم نقض کرده‌اند. با این موضوع چطور کنار می‌آیید؟
ببینید، ما الان مشکل خورج مالیاتی داریم،‌سربازی داریم. واقعا از همه کسانی که قدرتی دارند، تقاضا می کنم به کمک ما بیایند. همین جا به صراحت عرض می‌کنم، تیم ملی ما تنهاست. حمایت آن چنانی نمیشود. اولویت اصلی تیم ملی بزرکسالان است. پیشانی یک فدراسیون تیم ملی است. دوستان تیم امید این همه در رسانه ها هستند، الان هم من مطئنم می‌خواهند جواب ما را بدهند. اما این را بدانند اولویت فوتبال، تیم ملی بزرگسالان است. این که یک بازیکن بیاید با مربی بزرگی مثل کروش کار کند. شما خودتان می‌بینید مربیان، نمی‌آیند که بگردند و تریح کنند. اصول کار را تمرین می کنند. برنامه و سازمان است. دوستان فکر می کنند بازیکنشان بیاید این جا، تفریح می‌کند. بهشان بگویم همچین چیزی نیست.
تقابل تیم المپیک و بزرگسالان،‌ در هیچ جای دنیا مثل ایران نیست. فکر نمی کنید موضوع از کنترل و مدیریت نادرست رییس فدراسیون است. اصلا دلیلی ندارد این هم صحبت کنید، انگار کری استقلال و پرسپولیس است.
من به عنوان مدیر تیم ملی، تاکنون در این مورد صحبتی نکرده بودم. قرار هم نبود صحبت کنم. اما چند روز است هر روز صحبت می کنند. به صراحت می‌گویم قرار نبود کسی در رسانه ها صحبتی انجام دهد. قرار بود باهام کنار بیایم. اما به قول رسانه‌ای ها الان یک جبهه گیری‌ای شده. همین جا اعلام می کنم با هیچ کسی جلسه ای نخواهیم گذاشت. اگرم کسی جلسه می‌خواهد، بیاید سر تمرین ما. به عنوان مدیر عرض می‌کنم، اختیار تام هم دارم. انشاالله تیم امید همیشه برنده باشد، اما اگر قرار باشد کویکتین مشکلی برای آن ها پیش بیاید ما هم شروع کنیم به حرف زدن، قشنگ نیست. از فرهنگ فوتبالی ما دور است. من هم می توانم هر روز مصاحبه کنم. اما آیا کمکی می شود؟ خواهشم این است هر کس فکر تیم خودش باشد. انتقدر به این و اون کاری نداشته باشیم. ما فوتبالی‌ها، باید زبان هم را بهتر بفهمیم. از این که از بیرون کسانی بخواهند برای ما تصمیم بگیرند، فک می کنم اصلا قشنگ نیست. الان نتیجه اش را می بینیم. این به ضرر فوتبال است. در آینده نتیجه دلخواه را نخواهیم گرفت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده