ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشنهاد احداث دانشگاه آزاد در محله پر آسیب هرندی

پیشنهاد احداث دانشگاه آزاد در محله پر آسیب هرندی

ایران/ بافت فرسوده و موضوع کارتن خواب‌های محله هرندی و پارک شوش این روزها ذهن خیلی‌ها را به خود مشغول کرده است. از شورای شهر تهران گرفته تا مسئولان بلندپایه کشوری و البته مسئولان دانشگاهی. به طوری‌که حالا مسئولان دانشگاه آزاد به فکر چاره‌اندیشی برای آسیب‌های اجتماعی موجود در محله هرندی افتاده‌اند، موضوعی که معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به آن اشاره می‌کند: «دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد برای حل معضلات منطقه 12 و تحقق طرح ارتقای کیفیت زندگی در محله هرندی دست به دست شهردار تهران بدهد. می‌خواهیم بافت‌های فرسوده را بخریم و سایت تهران مرکز را به این محله منتقل کنیم.»

محسن هاشمی درباره این پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی به شهرداری تهران به خبرنگار «ایران» بیشتر توضیح می‌دهد: «واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد در تهران 53 ساختمان پراکنده دارد. براساس دستور رئیس دانشگاه در نظر داریم ساختمان‌های این واحد را در یک منطقه متمرکز کنیم. این موضوع به معاونت عمران ابلاغ شد و درنتیجه ما به دنبال یک منطقه مناسب برای احداث سایت تهران مرکز هستیم.»

وی تأکید می‌کند: «نقاط مختلف تهران را بررسی کردیم و متوجه شدیم بسیاری از محله‌ها محدودیت زمین دارند. بنابراین بافت فرسوده هرندی را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که در این منطقه محدودیت زمین وجود ندارد و ما می‌توانیم بافت فرسوده را با فروش ساختمان‌های تهران مرکز خریداری کنیم تا سایت دانشگاه «تهران مرکز» را به این منطقه منتقل کنیم. با این حال موضوع خرید ساختمان‌های محله هرندی در شورای عالی معماری دانشگاه مطرح شد و شورا طرح را پذیرفت. رئیس دانشگاه آزاد هم این موضوع را تأیید کرد بنابراین به شهردار تهران و معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در این باره نامه‌ای زدیم و منتظر پاسخ آنها هستیم.اگر آنها با این درخواست دانشگاه آزاد موافقت کنند مسئولان دانشگاه به طور جدی پیگیر موضوع خواهند شد.» به گفته هاشمی مشاوران دانشگاه آزاد اطراف منطقه هرندی را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که این منطقه قابلیت احداث واحد تهران مرکز دارد.

وی معتقد است که با رفتن بزرگترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی به بافت فرسوده تهران و بویژه منطقه 12، می‌توان حجم قابل توجهی از آسیب‌های اجتماعی این منطقه را کاهش داد.

او در پاسخ به اینکه آیا این منطقه برای دانشجویان آسیب زا نیست می‌گوید: «بافت محله هرندی به گونه‌ای است که معتادان و کارتن خواب‌ها در خانه‌های فرسوده اسکان دارند و روزها به پارک محله هرندی می‌آیند تا هوایی بخورند. فکر می‌کنیم با تخریب این بافت معتادان از این محله خارج می‌شوند و منطقه کمتر درگیر آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، البته با بررسی هایی که با کارشناسان و مشاوران‌مان انجام دادیم هیچ مشکلی برای دانشجویان هم به‌وجود نمی‌آید.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X