ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله قانون برجام برای روحانی کافی نیست!

سرمقاله قانون/ برجام برای روحانی کافی نیست!

قانون/ « برجام برای روحانی کافی نیست! » عنوان یادداشت روزنامه قانون به قلم احسان‌‌رستگار است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

این که دولت یازدهم از دولت دهم از جهات مختلف قابل دفاع‌تر عمل کرده است، باور عمومی مردم است، اما آیا صرف همین کافی است؟ یعنی از بین آن ۸ نامزد ریاست جمهوری و ۶ نفری که باقی ماندند، تنها روحانی بود که رئیس جمهوری بهتر از محمود احمدی نژاد می شد؟ قطعا نه؛ پس اگر شخصی رئیس جمهور را در راستای عدم تحقق وعده هایش به چالش بکشد، نمی توان با جواب‌هایی نظیر «الان وضع بهتر شده یا نه؟ بالاخره مثل زمان احمدی نژاد که نیست! قبول کن اوضاع اقتصادی و آرامش کشور بهتره» پاسخگویی کند. دولت یازدهم به‌طور حتم از دولت دهم بهتر است، اما هر کس جز دو نفر از آن ۶ نفر باقیمانده کوران انتخابات ۹۲، به ریاست جمهوری می رسیدند، اوضاع به هر حال با شیبی ملایم یا غیرملایم بهبود می یافت.
رهبر انقلاب در ۱۴ خرداد ۹۲ فرمودند: « من به نامزدهای گوناگون عرض می‌کنم جوری حرف بزنید که اگر در خرداد سال آینده نوار امروز شما را جلوی خودتان گذاشتند یا پخش کردند، شرمنده نشوید؛ جوری وعده بدهید که اگر چنانچه آن وعده را بعداً به رخ شما کشیدند، مجبور نباشید تقصیر را گردن این و آن بگذارید که نگذاشتند، نشد. کاری را که می‌توانید انجام دهید، وعده بدهید.» احمدی نژاد دارد شمشیرش را برای رقابت های ۹۶ تیز می کند. نگارنده اگرچه به روحانی رای نداده، ولی همان طور که ایشان در اولین سخنرانی بعد از پیروزی گفتند، رئیس جمهور تمام مردم ایران هستند حتی آن هایی که به ایشان رای نداده اند و ما برای آینده نگرانیم؛ چه آن ها که به روحانی در ۹۲ رای داده ایم و چه آن ها که شخصی دیگر را اصلح می دانستیم، نگرانیم که عدم تحقق وعده های روحانی، تعداد و درصدی از مردم را ولو اندک متمایل کند به احمدی نژاد. این سنت غلطی است که روسای جمهور بخشی از وقت خود را صرف تعریف و تمجید از خود و بی اعتنایی به انتقادات می کنند. این که رئیس جمهور در سال ۹۲ شعار انتخاباتی دهد و در سال ۹۵ دوست و دشمن به عملی نشدن وعده ها اعتراض داشته باشند اتفاقی است که باید جدی گرفته شود. صرف امضاء شدن برجام به معنای تحقق عمده وعده های انتخاباتی رئیس جمهور محترم نیست؛ آن هم برجامی که از ابتدا هم پیش بینی می شد که با بدعهدی آمریکا همراه شود و چنین هم دارد می شود. نه دولت دلخوش برجام باشد و نه دلخوش این که در انتخابات مجلس دهم، فهرست امید در تهران پیروز مطلق شده اند؛ اولا ایران، فقط تهران نیست و ثانیا تهرانی ها هم عاشق یک طیف سیاسی نیستند! بلکه وعده ها را با عملکرد تطبیق می دهند. به شیب ملایم روی نمودارها و آماری که دولت ها از خود ارائه می کنند و همگی خود را بهترین تاریخ می دانند هم وقعی نمی نهند؛ دولت باید پیگیر وعده هایی که داده، باشد؛ چه وعده های اقتصادی‌و چه شعارهای ایدئولوژیکی که در مردم مطالبه ایجاد کرده است. نباید فراموش کرد شاید با عدم تحقق وعده ها به آسانی آرای روحانی ریزش کرده و خط احمدی نژاد کشور را تهدید کند، به همین راحتی.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X