ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحصیل یک میلیون و 300 هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی کشور

تحصیل یک میلیون و 300 هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی کشور

واحد مرکزی خبر/ یک میلیون و 300 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس غیردولتی کشور تحصیل می کنند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی کشور در حاشیه نشست با مؤسسان مدارس غیردولتی استان قزوین گفت : این آمار حدود 11 درصد از دانش آموزان کشور را تشکیل می دهد.

مرضیه گرد مشارکت مردم در مدرسه داری را یک ضرورت دانست و افزود : امیدواریم نهادها و دستگاه های اجرایی به ویژه مسکن و شهرسازی با ایجاد شرایط مناسب و دادن حق استفاده از زمین های با کاربری آموزشی به موسسان غیر دولتی که حاضر هستند با سرمایه خود به امر مهم مدرسه سازی و مدرسه داری روی بیاورند ، همکاری لازم را داشته باشند.
وی گفت : انتظار می رود با حمایت بانک ها و صاحبان صنایع ، تسهیلاتی برای وام های کم بهره در اختیار مردم قرار بگیرد تا رویکرد خوب انان برای تحصیل فرزندانشان در این گونه مدارس ادامه داشته باشد.
رییس سازمان مدارس غیردولتی کشور با اشاره به تخصیص وام های کم بهره به موسسان غیردولتی افزود: هدف ما این است که کارمزدی در نظر گرفته نشود ، بلکه وام ها به صورت قرض الحسنه و متناسب با سرمایه گذاری هایی که در هر استان صورت می گیرد ، تخصیص داده شود.
وی همچنین گفت : 60 درصد مدارس غیردولتی کشور استیجاری هستند.
وی استیجاری بودن مدارس غیردولتی را از مهمترین مشکلات این مدارس دانست و گفت : مشکل حمایت نکردن از مدارس در سال های قبل به شکل جدی وجود نداشته است و امیدواریم سایر دستگاه ها در امر آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.
مرضیه گرد افزود : انتظار می رود با تفاهم نامه ای که بین آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی تهیه شده است زمینه استفاده بهینه از مکانهای بهتر و تاسیس مدارس غیر دولتی بیشتری در کشور به وجود بیاید.
وی با اشاره به مقاوم سازی مدارس غیر دولتی در مقابل با زمین لرزه هم گفت : طبق گزارشی که مدیر نوسازی کشور در اختیار ما قرار داده خوشبختانه اتفاق های خوبی در این زمینه روی داده است.
رییس سازمان مدارس غیردولتی کشور قدمت مدارس غیردولتی کشور را بین 25 تا 27 سال دانست و گفت : البته خیلی از این مدارس به دنبال بازسازی و شرایط ایجاد مکانهای جدید هستند تا بتوانند ضمن مقاوم سازی بهتر زمینه ایجاد شرایط بهتر را برای دانش آموزان فراهم کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده