ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واکنش مثبت خودرویی ها به استقبال از وام خودرو

واکنش مثبت خودرویی ها به استقبال از وام خودرو

خراسان/ صبح روز سه شنبه حسین فهیمی عضو هیئت مدیره سازمان بورس در حاشیه نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش با اعلام این مطلب که زیرساخت های بورس از تمام بازارها برای جذب سرمایه گذاری خارجی مناسبتر است، گفت" تدارک لازم برای جذب سرمایه های خارجی دیده شده است و سازمان بورس در این زمینه آمادگی دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر افراد خارجی می توانند تا 10 درصد از سهام یک شرکت را در اختیار داشته باشند، اضافه کرد.

این میزان، قابلیت تغییر هم دارد و این طور نیست که این قوانین قابل تغییر نباشد".

در این همایش دکتر خزایی پور رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی هم حضور داشت و به این نکته اشاره کرد که امروز جذب سرمایه خارجی به عنوان یک ضرورت و الزام مطرح است و تنها یک امر تصنعی نیست، وی با تأکید بر موقعیت ویژه کیش، این جزیره را برای ایجاد یک منطقه آزاد مالی مناسب دانست.

اما در بازار سهام، سرمایه گذاران از استقبال نسبتاً مناسب از خرید خودرو خشنود بودند و این مسئله باعث شد سهام خودرو سازان در درصدهای مثبت خریدار داشته باشد، تا آنجا که ایران خودرو در قیمت 211 تومان هم معامله شد و در پایان هم با نزدیک به 3 درصد رشد به کار خود خاتمه داد.

در قیمت سهام سایپا به عنوان یکی دیگر از شرکت های خودروسازی تغییر قابل ملاحظه ای رخ نداد و در نهایت با رشد اندکی(0.19 درصد) روز سه شنبه را به پایان رساند. کلیت بازار هم مانند روزهای پیش هیجانی نداشت و به مدد رشد مناسب در نمادهای تاپیکو، شبندر و شپدیس، شاخص کل بورس با 9 واحد رشد به عدد 63044 واحد رسید. هنوز شاخص آنقدر با 63 هزار فاصله نگرفته که با اطمینان بتوان از عبور از این سد صحبت کرد.

مسئول بخش پتروشیمی سرمایه گذاری غدیر، با اعلام این موضوع که شپدیس تنها شرکت زیرمجموعه این پتروشیمی است که نرخ خوراک را در بودجه 13 سنت در نظر گرفته، گفت" نرخ خوراک پتروشیمی ها باید تابعی از قیمت نفت باشد و بر مبنای برداشتی که ما از نحوه تعیین قیمت خوراک داشته ایم و با توجه به نرخ میانگین گاز، صنعت، کشاورزی و خانوار، نرخ خوراک پتروشیمی ها باید بین 7 تا 10 سنت باشد. در شرکت پتروشیمی پردیس هم تنها با توجه به اینکه سال مالی این شرکت 31 شهریور پایان می یابد و با توجه به اوضاع سال 93 ما نرخ خوراک را 13 سنت در نظر گرفتیم، اما با توجه به افت قیمت نفت برای بقیه شرکت های گروه نرخ 8 سنت را در نظر گرفته ایم که اگر نرخ خوراک در همین سطح باقی بماند، از سود اعلام شده شرکت سرمایه گذاری غدیر کاسته می شود" .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده