ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آسمان کم ستاره خودروسازی ایران

 آسمان کم ستاره خودروسازی ایران

آنا/ با طرح جدید ارزیابی کیفی، خودروها به جای نمره منفی، ستاره گذاری می شوند.
در طرح جدید ارزیابی سطح کیفی خودروها از الگوی ستاره دهی استفاده می شود و خودروها بنا به کیفیت ساخت از یک تا پنج ستاره می گیرند.
بر اساس اولین گزارش رده بندی کیفی خودروهای تولیدی در آذر ماه و براساس دستورالعمل جدید ارزیابی کیفی، حدود 60 درصد خودروهای تولید داخل از پنج ستاره، تنها یک ستاره کیفی کسب کرده اند.
امیرحسن کاکائی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران طرح ستاره دار کردن خودروها را یک حرکت مثبت دانست و به خبرنگار گروه اقتصادی آنا گفت: ستاره دادن بر اساس کیفیت، روشی است که در همه جای دنیا استفاده می شود.
وی ادامه داد: مسئله خودرو یک مسئله کیفی است و به راحتی با واحدهای موجود قابل اندازه گیری نیست. در ضمن روش پیشین که در آن به خودروها نمره منفی داده می شد، خیلی مناسب رتبه بندی کیفی نبود و مساله کیفیت باید با واحدهای مثبت درجه بندی شود.


 آسمان کم ستاره خودروسازی ایران

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X