ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت: سازمان حمایت محصول شرایط زمان جنگ است

قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت: سازمان حمایت محصول شرایط زمان جنگ است

تسنیم/ قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت با بیان اینکه سازمان حمایت بر اساس شرایطی به وجود آمد که کشور وضعیت جنگی داشت و حضور و نقش دولت در اقتصاد را طلب می‌کرد، گفت: نقشی که این سازمان امروز می‌تواند ایفا کند با نقشی که ۳۰ سال پیش ایفا کرده به کلی متفاوت است.

مجتبی خسروتاج در خصوص موضع وزارت صنعت در خصوص سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار کرد: سیاست کلان دولت به این ترتیب است که قیمت گذاری‌ها به سمت کالاهای عمومی و انحصاری برود و اگر قیمت این کالاها رها یا آزاد باشند، باعث تضیع حقوق مصرف کننده می‌شود.

وی افزود: برای سال 95 نیز اقلام و خدماتی که قرار است مشمول قیمت گذاری شود بسیار محدود است که با دریافت مصوبه شورای اقتصاد اسامی آنها اعلام می‌شود.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه آیا شما فعالیت سازمان حمایت را قانونی می دانید یا خیر؟ گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در شرایطی به وجود آمد که کشور وضعیت جنگی داشت و حضور و نقش دولت در اقتصاد را طلب می کرد.

وی با بیان اینکه نقش امروز سازمان حمایت با زمان جنگ متفاوت است، افزود: در آن شرایط بسیاری از بنگاه‌های دولتی تولید و عرضه کننده کالا بودند و حضور این سازمان برای نظارت در سطح وسیع لازم بود، اما با افزایش تولید، به سمت خصوصی سازی حرکت و شرایط رقابتی را فراهم کردیم.

خسرو تاج خاطر نشان کرد: نقشی که سازمان حمایت امروز می‌تواند ایفا کند با نقشی که 30 سال پیش ایفا کرده به کلی متفاوت است.

قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت ادامه داد: متناسب با این تغییر ماموریت، ساختار این سازمان نیز باید تغییر کند و متناسب امروز باشد.

وی تصریح کرد:‌ بنده معتقدم که علاوه بر سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، در وزارتخانه‌ها نیز باید چابک سازی صورت گیرد و کوچک شوند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده