ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خبرهای خوش برای زوج‌های نابارور

خبرهای خوش برای زوج‌های نابارور

ایسنا/ معاون درمان وزارت بهداشت برخی اولویت‌های حوزه درمان در سال جدید را برشمرد و در عین حال از تجهیز و بهسازی 24 مرکز درمان ناباروری، راه‌اندازی و ساخت 17 مرکز جدید درمان ناباروری در راستای برنامه حمایت از زوج‌های نابارور خبر داد.

دکتر محمد آقاجانی درباره برنامه‌های معاونت درمان در سال جدید با بیان اینکه اهداف اصلی این حوزه در سال جاری پوشش فراگیر و دسترسی عادلانه آحاد جامعه به خدمات و مراقبت‌های با کیفیت سلامت، حفاظت مالی از شهروندان در برابر هزینه‌های سلامت، ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و مدیریت بیماری‌ها، مدیریت منابع مالی و افزایش بهره‌وری، ارتقای سطح آمادگی نظام سلامت در برابر فوریت‌های پزشکی، حوادث و بلایا، استقرار نظام جامع سلامت باروری، ساماندهی موسسات پزشکی، اعتباربخشی و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها است.

وی افزود: بر این اساس در چارچوب راهبردهای کلان حوزه معاونت درمان همچون توسعه زیرساخت‌ها، توزیع عادلانه خدمات، تکمیل بسته خدمات و پوشش بیمه‌ای، اصلاح تعرفه‌ها و نظام پرداخت، اصلاح و ارتقای فرایندها، مشارکت بخش خصوصی و دولتی و توانمندسازی و توسعه منابع انسانی، علاوه بر حفظ دستاوردهای دو سال اخیر و تلاش برای اتمام پروژه‌ها در راستای ارتقای کیفیت خدمات درمانی به صورت جدی‌تر تلاش می‌کنیم.

3 برنامه اساسی جهت استقرار نظام جامع سلامت باروری
آقاجانی، افزایش دسترسی و حمایت مالی از بیماران صعب‌العلاج، ارتقای ایمنی بیمار، ساماندهی خدمات دندانپزشکی، ارتقای فرایندهای خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، حمایت از زوجین نابارور و بهبود مدیریت بیمارستانی را از مهم‌ترین برنامه‌های این معاونت در سال جدید عنوان کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا در حوزه استقرار نظام جامع سلامت باروری با توجه به سیاست‌های جمعیتی و سیاست‌های کلی نظام سلامت سه برنامه کلی حمایت از زوج‌های نابارور، ترویج زایمان طبیعی و توسعه و بهینه‌سازی بلوک‌های زایمانی جزو اولویت‌های حوزه درمان است که در این زمینه اقدامات قابل توجهی در دو سال اخیر صورت گرفته و در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

حمایت از زوج‌های نابارور تنها به حفاظت مالی محدود نیست
معاون درمان وزیر بهداشت به برنامه حمایت از زوج‌های نابارور اشاره و اظهار کرد: در این برنامه تعیین شده که در کنار حمایت مالی در درمان زوج‌های نابارور، اقدامات دیگری مانند تجهیز بخش‌های درمان ناباروری در مراکز، استانداردسازی فضای فیزیکی مراکز درمان ناباروری از نظر تعداد بخش‌ها و مراکز، ایجاد مرکز و بخش درمان ناباروری، بهره‌برداری از بخش‌ها و مراکز درمان ناباروری و تشکیل بانک اطلاعاتی زوج نابارور انجام می‌شود.

آقاجانی همچنین از تجهیز و بهسازی 24 مرکز درمان ناباروری، راه‌اندازی و ساخت 17 مرکز جدید درمان ناباروری در راستای برنامه حمایت از زوج‌های نابارور خبر داد.

زایمان طبیعی در 95

وی در ادامه به برخی نتایج برنامه ترویج زایمان طبیعی از جمله حمایت از بیش از 800 هزار زایمان طبیعی و کاهش سزارین به میزان 5.7 درصد که در راستای طرح تحول نظام سلامت در سال گذشته اجرا شد، اشاره کرد و با تاکید بر ادامه روند این برنامه،‌ گفت: جهت ارتقای کیفیت خدمات در این برنامه، برگزاری کلاس‌های آمادگی برای زایمان رایگان برای کلیه مادران درخواست کننده، ایجاد مرکز مهارت‌آموزی ویژه زایمان طبیعی در دانشگاه، برقراری امکان ارایه خدمات کاهش درد زایمان طبیعی دارویی و غیر دارویی در کلیه بیمارستان‌های دولتی و اجرا و پیگیری پروتکل‌های همکاری جهت ترویج فرهنگ زایمان طبیعی و زایمان فیزیولوژیک با نهادهای مرتبط از اقداماتی است که در سال جدید در این برنامه اجرا می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین اظهار کرد: همچنین با هدف ارتقای کیفیت خدمات زایمان در تمامی مراکز، ارتقای سلامت مادران و نوزادان از طریق کاهش سزارین و ترویج فرهنگ طبیعی بودن فرآیند بارداری و زایمان در سال گذشته 300 واحد تک نفره برای تکریم مادر باردار و حفظ حریم خصوصی مادران به بهره‌برداری رسید و در سال جاری نیز 800 واحد دیگر ساخته خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X