ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

10 مولتی مدیایی که زندگی چهره‌های سرشناس فوتبالی را خراب کرد

10 مولتی مدیایی که زندگی چهره‌های سرشناس فوتبالی را خراب کرد

خبرآنلاین/ تماشاگران امروز نوشت : پرونده‌ای جمع و جور برای تیم‌ها، عکس‌ها و تصاویر زندگی شخصی ستاره‌های فوتبال که جنجالی شد.
انتشار چند عکس و یک گفت‌وگوی تأیید نشده، دنیا را برای سوشا و پرسپولیس زیر و رو کرد. بازیکنی که قبل از این ماجرا مدعی بازی در تیم‌ملی بود، حالا باید دنبال راهی برای اثبات بی‌گناهی‌اش باشد. سوشا مکانی، اولین فوتبالیست ایرانی و به طور کلی اولین نفر از اصحاب فوتبال ایران نیست که با مسأله عمومی شدن زندگی خصوصی روبه‌رو می‌شود. هر چند چنین موضوعی با این حد از جدیت و گستردگی تقریباً بی‌سابقه بوده، اما بوده‌اند افرادی در فوتبال ایران که در این سال‌ها با افشای یک عکس، ویدئو یا فایل صوتی، کمی شهرت اضافه را تجربه کنند. شهرتی که در جو عمومی پر از شایعه ایران، زیاد هم باب میل آنها نبود و گاهی مسیر زندگی آنها را عوض کرد.
لباس‌های تابستانی
یکی از قدیمی‌ترین مولتی مدیاهای مربوط به ستاره‌های فوتبال، عکسی از مهدی مهدوی‌کیا در کنار توپ فوتبال و خانمی با البسه تابستانی است. خانمی که س.س نبود و احتمالا، فقط به عنوان یکی از طرفداران هامبورگ می‌خواسته با ستاره این باشگاه عکس یادگاری بگیرد. امروز از لژیونرهای ایران در روسیه، شاید بالای 100 عکس در چنین ژستی پیدا شود و دردسری هم به وجود نمی‌آید اما در جو خاص دهه 70 و اوایل 80 این عکس خیلی روی فلاپی دیسک‌ها کپی می‌شد.
فوتوشاپ
متن زیر دقیقاً از فایل صوتی مکالمه مازیار ناظمی و عادل فردوسی‌پور از پادکست ناظمی استخراج شده:
ناظمی: خیلی برایت داستان درست می‌کنند. از درست کردن عکس‌هایت که در فلان مهمانی بوده‌ای تا جوک‌ها و اداهایی که برای تو و کسانی مثل دایی درمی‌آورند. فردوسی‌پور: آن عکس را که دیده‌ام. برایم جالب بود. طرفی که عکسش را در مهمانی سال فلان انداخته‌اند و سر مرا روی بدنش گذاشته‌اند، حداقل ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر از من کوتاه‌تر است. حاضرم به هر چهره‌‌نگار یا هرکس دیگری این را ثابت کنم که قدش ۳۰ سانت از من کوتاه‌تر است. به‌هر‌حال این طبیعی است. من تمام تلاشم این است که همیشه سالم زندگی کنم. حالا اگر با فتوشاپی عکسی را درست کنند، دیگر از دست من کاری برنمی‌‌آید. 30 سانت؟! بگذریم. چند سال پس از آن، سایت گل فارسی عکسی روی خروجی‌اش قرار داد که بر خلاف مورد قبل کمی قابل انتشارتر است. عکس شب سال نوی میلادی 1997 که عادل، خیابانی و سعید توابی تهیه‌کننده سابق برنامه‌های فوتبالی تلویزیون در آن حضور دارند و به گفته یکی از حاضران در عکس، بازی آرسنال و لیورپول را تماشا می‌کردند. از فردوسی‌پور، نقل شده که این عکس هم فوتوشاپ است. در عکس، او با پیراهنی یقه کاردینالی و ته ریش حضور دارد که خیلی با امروزش فرق دارد.
کری پرحاشیه
این یکی تا قبل از گل کردن پیام‌های تلگرام مربوط به سوشا، خوب روی بورس بود. پس از گل وقت‌های اضافه جری بنسون در داربی، علی ضیا در یک رستوران همراه با گروهی از پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها در جشن شادی پس از گل، موهای سرمربی استقلال را مسخره می‌کند و همین موضوع در سطح یک ممنوع التصویری کوچک برایش آب خورد. او برای جبران دسته گلی که آب داده بود، دسته گل‌های زیادی برای مظلومی فرستاد.
علی پروین
چندی قبل علی پروین در زمان دریافت جایزه یک عمر دستاورد AFC، سفر قبلی خود به مالزی را با کلماتی وصف کرد که به مذاق برخی خوش نیامد و باعث شد عکس‌های قدیمی او را منتشر کنند. فقط پروین خوش‌شانس بود که در دوران مربیگری‌‌اش این عکس‌ها بیرون نیامدند وگرنه بعید بود بازیکن‌ها توصیه‌های اخلاقی‌‌اش را خیلی جدی بگیرند. در اکثر عکس‌ها او و محمد صادقی در کنار هنرمندان چیره‌دست پیش از انقلاب حضور دارند. کلیک‌خورترین آنها عکسی است که یک نفر به پروین حرکات موزونی که چند سال بعد ممنوع شد را آموزش می‌دهد.
سنت‌شکنی
قدیمی‌ترین و شاید اولین مولتی مدیای جنجالی پس از انقلاب، مربوط به عروسی یکی از بازیکنان مشهور دهه شصت بود؛ ستاره وقت استقلال، که حالا یکی از موفق‌ترین مربیان فوتبال ایران شده است. در آن عروسی بسیاری از بازیکنان تیم‌ملی هم حضور داشتند. پوشش افراد حاضر در مراسم خارج از عرف نبود اما در فضای آن دوران، سروصدای زیادی به پا کرد. بعد از انتشار آن فیلم همسر آقای فوتبالیست تغییرات اساسی‌ای در سبک زندگی‌اش داد.
فیلم منشوری
اولین فوتبالیستی که در یوتوب به ورطه نابودی کشیده شد، یکی از رکوردداران تعداد بازی بین ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان اروپاست. در فیلم مذکور که کماکان در این وبسایت پربیننده موجود است و حدود 700 هزار بار دیده شده، بازیکن موردنظر که زیاد به عنوان ورزشکار ارزشی در محافل حضور پیدا می‌کرد، در جایی دستگیر شد که همه جور جرمی هست و مأموران هم با فیلم‌‌برداری از خانه و خدمه در انتشار بیشتر ماجرا سنگ تمام گذاشتند. مأمور تصویربردار، با دوربین حرفه‌ای ریزجزئیات را ثبت کرد و بعد از مدتی، این فیلم از مسیر نامعلومی در اختیار عموم قرار گرفت.
فایل صوتی
علی دایی سال‌ها قبـــل مراسم‌ عروسی پر سر و صدایی گرفت و حتی بعد از انتشار عکس‌های نیمه‌خصوصی آن نیز دردسری برایش ایجاد نشد اما انتشار یک مکالمه خصوصی روی پادکست مازیار ناظمی حسابی او را به دردسر انداخت. جایی که دایی با نهایت احترام، مایلی‌کهن را بیمار روانی خطاب می‌کند. حجم پایین فایل صوتی (446 کیلو بایت) باعث شد هم از راه بلوتوث در موبایل و هم دانلود با اینترنت‌های دایال آپ شنوندگان زیادی توصیف دایی از سرمربی وقتش در تیم‌ملی را بشنوند.
گزارش یک جشن
ماندگارترین تصویر دروازه‌بانی که حجازی برای استقلال کشف کرده بود، بیرون مستطیل سبز رقم خورد. در شهر کرج و جشنی که به گفته خودش، به مناسبت نامزدی گرفته شد اما فیلم آن توسط فیلمبردار بیرون رفت و دست به‌دست چرخید. مسعود قاسمی به‌خاطر این فیلم سال‌ها محروم شد و بقیه بازیکنان حاضر در مراسم هم مدت زیای زیر ذره بین بودند. بعدها شایعه شد یک پدر، دخترش را به علت شباهت با یکی از دختران داخل فیلم به قتل رسانده است.
پایان یک پدیده
از پیشنهاد بارسلونا تا خانه‌نشینی برای مجاهد خذیراوی، چند ماه بیشتر طول نکشید. دیده شدن او در جایی که نباید حضور پیدا می‌کرد و تصاویری که از آنجا به‌دست آمد، فوتبال مجاهد را نابود کرد. البته فیلم این ماجرا، زیاد دست به‌دست نشد اما همان ویدئوهای به‌دست آمده برای سنگین‌ترین حکم فوتبال ایران و پایان فوتبال مهاجم آبادانی استقلال کافی بودند.
بازیکن سابق
حـــــدود 10 سال قبل و در روزهای پایانی عمر CD‌هایی که در دور میدان ولیعصر تهران و پاساژ زیست خاور مشهد طرفداران زیادی داشتند، فیلمی 32 دقیقه‌ای از ستاره سابق یکی از تیم‌های مطرح پایتخت در حالتی بدتر از فیلم سوشا منتشر شد که با وجود کیفیت پایین می‌شد تشخیص داد نقش‌آفرین مرد صحنه یکی از پرافتخارترین بازیکنان لیگ‌برتر است. همزمان، یک بازیگر زن هم به‌خاطر مشکل مشابهی به دردسر افتاده بود و همین باعث شد بازار داغ شایعات خاله‌زنکی، بیشتر روی بازیگر بخت‌برگشته مانور بدهند و زیاد دامن فوتبالیست مورد نظر را نگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X