ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توقیف اموال پناهجویان در سوئیس از سوی دولت

توقیف اموال پناهجویان در سوئیس از سوی دولت

پرس تی وی/ یک شبکه تلویزیونی سوئیسی مدارکی را ارائه کرده است که اموال پناهجویانی که وارد سوئیس می شوند از سوی پلیس مصادره می شود.

به گزارش گاردین به نقل از شبکه تلویزیونی اس ار اف سوئیس، پناهجویانی که وارد خاک سوئیس شده اند و دارایی آنها بیش از هزار فرانک سوئیس است باید آنها را بمنظور هزینه اقامت در سوئیس به دولت این کشور تحویل بدهند.

این شبکه تلویزیونی متنی را ارائه کرد برروی آن نوشته شده بود:« اگرارزش دارایی شما بیش از هزار فرانک سوئیس است در هنگام ورود به مرکز پذیرایی آن را تحویل د اده و در مقابل آن رسید دریافت کنید.»

اشتفان فری از یک گروه امداد رسان سوئیسی به پناهجویان، این حرکت را شرم آور خواند و خواستار تغییر آن شد.

بر اساس گزارش این شبکه تلویزیونی سوئیسی، مقامات اداره مهاجرت سوئیس این حرکت را مطابق با قوانین کشور می دانند و اظهار می دارند، قانون سوئیس از پناهجویانی که وارد این کشور می شود می خواهد تا در صورت امکان در هزینه های مراحل ثبت نام و ارائه خدمات اجتماعی به آنها مشارکت داشته باشند.

یک مقام اداره مهاجرت سوئیس دراین رابطه به شبکه تلویزیونی اس آر اف گفت:«اگر فردی بخواهد بطور داوطلبانه طی هفت ماه خاک سوئیس را ترک نماید، این فرد می تواند تمامی پول خود را بازپس بگیرد. درغیر این صورت این پول صرف هزینه های مرتبط خواهد شد.»

همچنین بر اساس گزارش، در صورتی‌که پناهجویی حق اقامت در سوئیس را کسب کند، موظف است طی ده سال با پرداخت 10 درصد از حقوق خود بتواند 15 هزار فرانک سوئیس را برای هزینه ها اعلام شده، پرداخت نماید.

پارلمان دانمارک نیز طرح ارائه شده از سوی دولت را دردست بررسی دارد که که در صورت تصویب این اجازه به دولت دانمارک داده می شود تا دارایی پناهجویان را مصادره کند.

شمار زیادی از سازمان ها و نهادی های بین المللی از جمله کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، این تصمیم دولت دانمارک را محکوم کرده و آن را عاملی برای ایجاد افزایش بیگانه هراسی دانستند.

بر اساس آمار سوی سامان ملل متحد تاکنون بیش از یک میلیون پناهجو از مناطق جنگ زده خاورمیانه و شمال آفریقا وارد خاک اروپا شده اند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X