ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله قدس «حقوق بشر» تلخند سیاسی غرب

سرمقاله قدس/  «حقوق بشر» تلخند سیاسی غرب

قدس آنلاین/ « «حقوق بشر» تلخند سیاسی غرب » عنوان یادداشت روز در روزنامه قدس به قلم عشرت شایق است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

بعد از فروپاشی شوروی کشورهای اروپایی در برابر ابرقدرت شدن آمریکا احساس خطر کرده و با توجه به روند جریانات سیاسی - اقتصادی در بلوک غرب در واهمه ورشکستگی اقتصادی و سیاسی به ناچار برای بازسازی اقتصاد واستقلال سیاسی خود اتحادیه اروپا را دایر کردند. مطرح کردن یورو یکی از اقدامات اتحادیه اروپا برای کاهش آسیبهای احتمالی بود با آنکه یورو در بازار امروز از سابقه زیادی برخوردار نیست. این مقدمه برای آگاهی از این مسأله بود که اروپایی‏ها خود زخم خورده حاشیه های سیاسی و اقتصادی جهان هستند. اما اتحادیه اروپا در سال‏های اخیردرصدد تحمیل نظرات خود به جمهوری اسلامی بوده که این مسأله ناشی از باخت عمیق این کشورها در برابر سیاست های مقتدرانه نظام جمهوری اسلامی در سطح جهانی است.
لازم است سران اروپایی به این مهم واقف شوند که موضع گیریهای جمهوری اسلامی برپایه مقاومت است واین مقاومت تنها در جنگ سخت نشان داده نمی شود بلکه ایران اسلامی در حوزه اقتصادی، تبادلات سیاسی و فرهنگی نیز همواره در جبهه جنگ ایستاده و در برابر متجاوزان و بهانه گیران مقاومت می کند. برخوردهای دو گانه اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران نشان از پارادوکس سیاسی - اقتصادی کشورهای اروپایی دارد و هویت ساختاری آنها را زیر سوال می برد. جهانیان و افکار عمومی این حق را به سران اروپایی نمی دهند که از موضع قدرت و زور گویی با کشورهای دیگر بخصوص کشور صاحب نام و مستقلی چون ایران اسلامی برخورد نماید.
پرواضح است که سران اروپایی در حوزه اقتصادی و سیاسی دچار پارادوکس تصمیم گیری شده اند و هر زمان حاکمان به این مرض مبتلا شوند حاکی از آن است که تشکیلات آنها قدرت ایجاد ارتباط با کشورهای دیگر را ندارد این مسأله ثابت می‏کند، اتحادیه اروپا تضعیف شده است چرا که رفتارهای اتحادیه اروپا بیانگر ضعف، بی تدبیری، سردرگمی و سستی آنها در برابر حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است. مسلماً سران اروپایی که بعد از برجام برای تصاحب بازارهای ایران صف کشیده بودند باید به این مسأله آگاه باشند که سرکشی در برابر ایران در حوزه های اقتصادی و سیاسی قبل از اینکه ایران را تحت فشار قرار دهد به منافع آنها در ایران و بازارهای منطقه آسیب می رساند.
تحریم‏های اخیر اتحادیه اروپا به بهانه حقوق بشر و تروریسم بهانه جویی های سیاسی و نق زدنهایی است که پایانی ندارد همانگونه که مقام معظم رهبری بارها با صراحت این مسأله را مد نظر قرار داده اند که بهانه جویی غربی‏ها پایان ناپذیر است. بهانه هسته‏ای که با برجام آرام گرفت اینک جای خود را به حقوق بشر داده است یقیناً اگر بهانه حقوق بشر، موشکی و ...هم از غربی ها گرفته شود، آنها بهانه های جدیدتری را برای مقابله با ایران از آستین بیرون می آورند چرا که منابع غنی ایران که سالها تحت اختیارغربی‏ها بود از آنها گرفته شده واینک در تلاش هستند با هر
بهانه‏جویی با ساقط کردن نظام اسلامی تسلط خود را بر ایران گسترش دهند. جمهوری اسلامی ایران با شیوه بسیار مدبرانه و عاقلانه در صحنه بین المللی نشان داده و باید براین مسأله تاکید داشته باشد که ما نه تنها ناقض حقوق بشر نیستیم بلکه خود از قربانیان حرکت‏های تروریستی هستیم که تحت نظارت نیروهای تربیت شده دستگاه‏های جاسوسی غرب به فعالیت های مخرب در ایران اقدام می کنند. جمهوری اسلامی ایران همواره قربانی خشونت و تروریسم دولتی غرب بوده از ترورهای اوایل انقلاب تا ترور دانشمندان هسته‏ای و به شهادت رساندن سردارهایی چون صیاد شیرازی بیانگر آن است که غرب خود عامل و مشوق حمایت از
فعالیت‏های تروریستی است.
ادعای دفاع از حقوق بشر توسط غرب بیشتر به طنز و تلخندی سیاسی شباهت دارد چرا که مدعیان حقوق بشر خود اصلی ترین حامیان
تروریست ها به شمار می روند. غربی هایی که داعیه دفاع از حقوق بشر را دارند حتی در سرزمین های خود نتوانسته اند مانع خشونت های طرفداران نژاد پرستی شوند.
آمار قتل‏ عام سیاهپوستان و مسلمانان در کشورهای اروپایی حاکی از طنز دفاع از حقوق بشر سرکردگان ظلم در دنیاست.
اتحادیه اروپا به تبعیت از آمریکا از واهمه حضور قدرتمندانه ایران در مراودات سیاسی منطقه ای و فرا منطقه راهی جز اعمال تحریم های دروغین با ادعای حقوق بشر و تروریسم ندارد. رؤسای اتحادیه اروپا کسانی هستند که از جنگ های صلیبی مدرن سخن می گویند بنابراین افکار عمومی جهان هرگز به آنان اجازه حمایت از حقوق بشر را نخواهد داد چرا که خود اولین ناقضان حقوق بشر به شمار می روند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X