ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شکست اتحادیه اروپا در دادگاه

شکست اتحادیه اروپا در دادگاه

فارس/ دادگاه عمومی اتحادیه اروپا با صدور رأی ابطال تحریمهای اروپا علیه اوکراین، شکست سنگینی را به اتحادیه اروپا وارد ساخت.

اتحادیه اروپا در خصوص تحریم‌های اوکراین متحمل شکست سنگینی در دادگاه شده است. بنا بر گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پولتیکو»، دادگاه عمومی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه تحریم‌های این اتحادیه علیه یکی از مقامات بلند پایۀ اوکراین را لغو و باطل اعلام کرد.

علاوه بر این، دادگاه به شدت مدارک و مستنداتی که کشورهای اروپایی برای اعمال تحریم به آنها استناد کرده بودند را مورد انتقاد قرار داد.

بر اساس این گزارش، این رأی دادگاه به منزلۀ وارد شدن ضربه‌ای سنگین به ساختار نوپا و جدید تحریم‌های این اتحادیه است.

دادگاه مذکور تصمیم شورای اروپا در ماه مارس 2014 برای توقیف دارایی‌های «آندره پورتنوف» و اعمال ممنوعیت تردد وی به اتحادیه اروپا، را رد و ملغی کرد.

این رأی دادگاه، بیشتر رأیی نمادین است چرا که «آندره پورتنوف» مشاور «ویکتور یانوکویچ»، رییس جمهور سابق اوکراین ماه مارس سال جاری از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا کنار گذاشته شد.

برخی دیگر از مقامات پیشین اوکراین، همانند «پورتنوف»، که نامشان در فهرست تحریم‌های اروپا بوده، برای تجدید نظر و فرجام‌خواهی به دادگاه‌های اروپایی شکایت برده‌اند. این افراد ادعا می‌کنند که تنها بر اساس توصیه‌های دادستان عمومی اوکراین، نامشان در فهرست سیاه قرار گرفته است.

قضات دادگاه، اتحادیه اروپا را به دلیل اعتماد صرف و بدون اثبات اتهامات اعلام شده از سوی دفتر دادستان عمومی اوکراین، مورد انتقاد شدید قرار داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده