ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شورای فنی کشتی آزاد تمام غایبان را با یک چشم می‌بیند؟

شورای فنی کشتی آزاد تمام غایبان را با یک چشم می‌بیند؟

فارس/ با توجه به غیبت برخی چهره‌های نامدار در رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور این کشتی‌گیران برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی باید به فکر کسب مجوز حضور در جام تختی باشند.
دارندگان مدال‌های طلا و نقره مسابقات کشتی قهرمانی 2015 آسیا، کشتی‌گیران ملی‌پوش مسابقات جهانی 2015 آمریکا که موفق به کسب سهمیه و مدال نشده‌اند، تمام مدال آوران مسابقات جهانی 2014 ازبکستان و دارندگان مدال‌ طلای بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون جواز حضور در جام تختی به عنوان مرحله اول انتخابی تیم ملی را دارا هستند و نیازی به حضورشان در مسابقات قهرمانی کشور نبود، اما در این بین بودند کشتی‌گیرانی که با وجود نداشتن این مجوز در مسابقات قهرمانی کشور که به منزله کسب مجوز جام تختی بود به میدان نرفتند.
بر اساس فرایند انتخاب تیم‌های ملی کشتی در سال 94 - 95 کشتی‌گیرانی که واجد شرایط درج شده در این فرایند نیستند برای کسب سهمیه حضور در مرحله اول انتخابی تیم ملی (جام تختی)‌ باید در مسابقات قهرمانی کشور روی تشک می‌رفتند. یکی از این کشتی‌گیران سرشناس عزت الله اکبری، دارنده مدال نقره 2013 جهان بود که با توجه به کسب مدال نقره در بازی‌های آسیایی واجد شرایط حضور در جام تختی نمی‌شد و باید مجوز این مسابقات را در قهرمانی کشور بدست می‌آورد که این اتفاق با وجود حضور اکبری در اردوهای تیم ملی رخ نداد و یکی از غایبان سرشناس در کنار مهدی تقوی نام گرفت.
بدین ترتیب به نظر می‌رسد عملأ اکبری شانسی برای حضور در انتخابی تیم ملی نداشته باشد، اما عجیب است که این کشتی‌گیر همچنان با حضور در اردوهای تیم ملی تمرینات خود را پیگیری می‌کند و شاید شانسی فراتر از قانون برای خود قائل است و امیدی به تبصره‌های جنبی دارد. از سوی دیگر مسئولان فدراسیون کشتی مصاحبه می‌کنند و معتقدند که مهدی تقوی با توجه به عدم حضور در قهرمانی کشور شانس دیگری برای رسیدن به دوبنده تیم ملی ندارد.
به نظر می‌رسد به زودی شورای فنی (البته بعد از درخواست اکبری و بعضی کشتی‌گیران دیگر) مجوز حضور برخی کشتی‌گیران را در جام تختی صادر خواهد کرد که بدون شک یکی از آنها اکبری خواهد بود.
اگر قرار است چنین فرصتی در اختیار اکبری قرار گیرد؛ هستند کشتی‌گیران سرشناسی که آنها هم می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. کشتی‌گیری مانند مهدی تقوی از نظر افتخارات، جایگاه به مراتب بالاتری نسبت به اکبری دارد و اگر قرار است چنین امتیازی برای اکبری لحاظ شود تقوی هم نباید از آن بی نصیب بماند.
در هر صورت با توجه به شرایطی که عزت‌الله اکبری دارد شامل هیچکدام از بندهای فرایند برای حضور در جام تختی نمی‌شود چرا که او اگر می‌خواست مجوز حضور در مرحله اول انتخابی تیم ملی (جام تختی) را کسب کند باید در مسابقات قهرمانی کشور حضور پیدا می‌کرد که این اتفاق رخ نداد.
به هر حال انتظار می‌رود مانند گذشته توپ به زمین اعضای شورای فنی بیفتد تا رأی نهایی را در این زمینه صادر کنند که به نظر می‌رسد از همین حالا باید این نظر را مثبت دانست چرا که علیرضا قاسمی در مسابقات جهانی (در 74 کیلو) نتوانست انتظارات را آنطور که باید برآورده کند و دادن شانس مجدد به اکبری بهترین گزینه ممکن است.
شاید اگر احسان لشگری هم می‌دانست از این راه می‌تواند جواز حضور در مرحله اول انتخابی را کسب کند او هم متوسل به این تبصره می‌شد و زحمت حضور در مسابقات قهرمانی کشور را به خود نمی‌داد؛ هر چند که بهتر است در این زمینه سلیقه‌ای عمل نشود و اگر قرار است فرصتی قائل شد این فرصت به صورت برابر و عادلانه در اختیار نفراتی که شایسته آن هستند قرار داده شود و همه به یک چشم دیده شوند؛ آنهم دیده عدالت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده