ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر آموزش و پرورش: ۵۰ درصد فضای آموزشی تهران نیاز به تخریب و نوسازی دارد

وزیر آموزش و پرورش: ۵۰ درصد فضای آموزشی تهران نیاز به تخریب و نوسازی دارد

مهر/ وزیر آموزش وپرورش گفت: ۵۰ درصد فضاهای آموزشی شهر تهران نیاز به تخریب و نوسازی دارد.

پیش از ظهر امروز علی اصغر فانی در گردهمایی رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهر تهران که در ساختمان اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، با تبریک هفته دولت اظهار کرد: بسیار خرسندم که پس از دو سال فعالیت آموزش و پرورش سیاست‌های پنج گانه وزارت خانه در سطح مدارس و مناطق به برنامه عملیاتی تبدیل شده است .

وی تصریح کرد: باید این سیاست‌ها ادامه پیدا کند تا مدیریت آموزش وپرورش از حالت سنّتی خارج شود.

فانی با بیان اینکه مشکلات بودجه و تأمین نیروی انسانی همواره همراه آموزش وپرورش بوده است ادامه داد: تا زمانی که تحوّل در آموزش وپرورش به معنای واقعی و در ذیل پنج سیاست آموزش و پرورش اجرایی نشود، قطعا مشکلات آموزش وپرورش نیز حل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد فضاهای آموزشی شهر تهران نیاز به تخریب و نوسازی دارد خاطرنشان کرد: منابع مورد نیاز برای نوسازی و تخریب فضاهای آموزشی بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان است که تعیین این مبلغ برای آموزش وپرورش بسیار سخت است و باید برای حلّ آن از منابع داخلی خود آموزش وپرورش و صرفه جویی هایی که در راستای اجرای سیاست های پنج گانه به وجود می آید استفاده کرد.

فانی ادامه داد: آموزش و پرورش برای خوب اداره شدن نیاز به آرامش دارد و باید با تدبیر مدیران و آینده نگری شرایطی را فراهم کنیم تا مهر ۹۴ شاهد بازگشایی بهتر مدارس باشیم.

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه از آموزش وپرورش شهر تهران انتظارات ویژه ای داریم خاطرنشان کرد: ترکیب جمعیت دانش آموزی و تنوع مناطق آموزشی از حیث امکانات که در بخش های برخوردار ، نیمه برخوردار و محروم تقسیم می شود شرایط مختلف آموزش وپرورش را پیش روی ستاد به تصویر می کشد و می توانیم از روی این مدل به حلّ مشکلات مختلف آموزش وپرورش سراسر کشور فائق شویم.

عضو کابینه تدبیر و امید با تأکید بر شرایط ویژه آموزش وپرورش در دولت یازدهم گفت: افزایش ۵۰ درصدی بودجه آموزش وپرورش و افزایش ۲/۱ دهم درصدی بودجه آموزش وپرورش از بودجه کل دولت و اجرای سیاست های پنچ گانه اقدامات کوچکی در دو سال فعالیت دولت تدبیر و امید است و نیز نباید اجازه دهیم این اقدامات توسط عده ای نادیده گرفته شود.

فانی اداره کل شهر تهران را پیشانی آموزش وپرورش کشور خواند و خاطر نشان کرد: اقدامات دولت و آموزش و پرورش باید توسط بخش های مختلف آموزش و پرورش به ویژه آموزش وپرورش شهر تهران اجرایی شود.

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش دستگاه بزرگ دولتی و نتایج اقدامات در آن دیربازده است به همین دلیل نتایج سیاست های پنج گانه نیازمند زمان و تدبیر مسئولان را دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده