ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لژیونر تیم‌ملی: خود رونالدو هم دوست داشت توپ طلا به مسی برسد!

لژیونر تیم‌ملی: خود رونالدو هم دوست داشت توپ طلا به مسی برسد!

خبرآنلاین/ علیرضا جهانبخش می گوید رونالدو خودش هم علاقه داشته که توپ طلا به مسی برسد.
علیرضا جهانبخش ملی‌پوش ایرانی تیم فوتبال AZ آلکمار هلند این بار در گفت‌وگو با خبر آنلاین حرف‌های جالبی می‌زند. او از مربیگری «فان‌خال» در تیم فعلی‌اش می‌گوید و در ادامه خوشحالی شدید خودش را از پیروزی تیم ملی امید کشورمان ابراز داشته و به دلیل کار خوب تیمی تیم المپیک ایران غیبت خودش و سردار آزمون را برای تیم ملی المپیک مشکل‌ساز نمی‌داند.
اردوی اسپانیا چه ثمری برای AZ آلکمار داشت؟
در این فصل بازیکنان جدید زیادی به تیم AZ آلکمار آمده بودند که اردوی اسپانیا باعث شد بازیکنان با یکدیگر به خوبی هماهنگ شوند و از نظر بدنی هم در شرایط بسیار خوبی قرار بگیرند که مطمئناً ثمره مثبت اردوی اسپانیا را در نیم‌فصل دوم لیگ برتر هلند خواهیم دید.
از بازی با تیم بروخه بلژیک حرف بزن، این تیم را چگونه ارزیابی کردی؟
بروخه تیم خیلی خوبی بود که در رده دوم لیگ بلژیک هم قرار گرفته است. در این دیدار بازی بسیار خوبی را ارائه دادیم؛ بازی‌ای که با نتیجه تساوی 2-2 به پایان رسید، جدا از این تساوی، من فکر می‌کنم کادر فنی ما به اهدافش در دیدار با بروخه و اردوی اسپانیا رسید.
حرف از انجام سه بازی در اردوی اسپانیا بود اما فقط یک بازی برگزار کردید!
ما یک هفته در اسپانیا بیشتر نبودیم به همین دلیل هم منظور کادر فنی‌مان انجام تمرین، بدنسازی و هماهنگی بازیکنان بود، از سوی دیگر ما روزی سه جلسه تمرین می‌کردیم به همین دلیل خیلی فرصت برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی بیشتر نداشتیم اما من مطمئنم کادر فنی AZ آلکمار به اهدافی که می‌خواست در اردوی اسپانیا رسید.
هدف تیم‌تان به لحاظ کسب رده چه جایگاهی است؟
باشگاه ما هدف کسب سهمیه لیگ اروپا را برای‌مان ترسیم کرده به همین دلیل باید بیشتر تلاش کنیم تا جایگاه‌مان را ارتقا دهیم و به هر شکل ممکن سهمیه حضور در لیگ اروپا را کسب کنیم.
از اولین بازی نیم‌فصل دوم AZ آلکمار حرف بزن که مقابل چه تیمی برگزار خواهید کرد؟
ما باید روز شنبه با تیم روداکرکراد در زمین این تیم بازی کنیم؛ تیمی که من نمی‌دانم در چه رده‌ای از جدول قرار دارد اما مسلماً بازی در زمین چمن مصنوعی دشواری‌های خاص خودش را خواهد داشت. از سوی دیگر شرایط ما در جدول به گونه‌ای است که باید با سه امتیاز از میدان خارج شویم.
در خوشبینانه‌ترین حالت چه رده‌ای را در پایان فصل برای تیم‌تان متصور هستی؟
در نیم‌فصل اول در جایگاه چندان خوبی قرار نگرفتیم اما خدا را شکر فاصله امتیازی‌مان با تیم‌های بالاتر از خودمان خیلی زیاد نیست و امکان برگشتن به بالای جدول و گرفتن جایگاه آن تیم‌ها از سوی AZ وجود دارد به همین دلیل ما خیلی امیدواریم که در جدول صعود کرده و به هدف نهایی‌مان برسیم.
درخصوص اولین پیروزی تیم المپیک کشورمان مقابل سوریه چه نظری داری؟
من این بازی را ندیدم چون بازی این تیم با تمرین ما همزمان شده بود اما بعد از تمرین، گل‌ها و دقایق کوتاهی از این بازی را دیدم. مسلماً ‌من هم مانند همه ایرانی‌های دیگر از برد تیم ملی کشورمان خیلی خوشحال شدم که در تورنمنت مهم موفق شد استارت خوبی بزند اما با این وجود قطعاً بازیکنان ما می‌دانند که هنوز در ابتدای راه هستند، به همین دلیل باید به روند خودشان ادامه دهند. هدف تیم امید ما، هدف بزرگ المپیک است، به همین دلیل تیم المپیک ما باید با شرایط بهتر از قبل دو دیدار حساس دیگرش را هم با موفقیت به پایان برساند تا به صعود امیدوار شود.
فکر می‌کنی غیبت تو و سردار آزمون خیلی به چشم نیاید؟
در مسابقات به نظرم قدرت تیمی از هر نکته دیگری بااهمیت‌تر است. در این بین اگر من و سردار هم بودیم تمام تلاش‌مان را می‌کردیم که به تیم امید کمک کنیم اما صرف‌نظر از این مسائل، فوتبال یک ورزش تیمی است که نتیجه‌اش به عملکرد تیم بستگی خواهد داشت و چه بسا اگر من و سردار هم بودیم، ممکن بود عملکرد تیم امید به لحاظ تیمی چندان خوب نباشد. با این وجود خوشحالم که با پیروزی و موفقیت تیم امید در کار تیمی غیبت من و سردار چندان به چشم نیامد.
دیدار بعدی ما با قطر میزبان است، از سد این حریف به سلامت گذر خواهیم کرد؟
قطر میزبان مسابقات است و بدون شک حریف اصلی گروه ما محسوب می‌شود. پیروزی مقابل ما برای قطری‌ها خیلی مهم است اما بازیکنان ما هم پتانسیل بالایی دارند که قادرند حریف را شکست دهند.
با توجه به جنگ روانی عرب‌ها و استفاده قطر از میزبانی، فکر می‌کنی شکست دادن قطر برای تیم ما میسر خواهد شد؟
من معتقدم اگر تیم ما همان انگیزه و طراوت بازی اول را داشته باشد حتماً قادر به شکست تیم قطر خواهد شد. جنگ روانی عرب‌ها هم به لحاظ فنی و تاکتیکی نمی‌تواند بازیکنان تیم امیدمان را تحت تأثیر قرار دهد و اگر بازیکنان ما باهوش باشند جنگ روانی و هرگونه احتمال منفی را در خصوص تیم خودشان از بین خواهند برد.
بهترین بازیکن تیم امید کشورمان مقابل سوریه چه کسی بود؟
من بازی را کامل ندیدم اما به دلیل نمایش موفق تیم کشورمان واقعاً سخت است که بخواهم از بازیکن خاصی نام ببرم.
این روزها بعضی‌ها تفکر شما را به دلیل حضور در اروپا ستایش می‌کنند، فکر می‌کنی چرا بعضی از بازیکنان پول کشورهای عربی را به بازی در اروپا ترجیح می‌دهند؟
من زمانی که به نایمخن رفتم امکان بازی فیکس برایم میسر نبود اما با تلاش جایگاهم را هم درآن تیم به دست آوردم. جدا از آن من در تیم AZ هم در ابتدا جایگاه خوبی نداشتم اما با تلاش جایگاه خودم را به دست آوردم. با این وجود اعتقاد دارم باید به نظر همه بازیکنان احترام گذاشت. هیچ بازیکن کره‌ای و ژاپنی پیدا نمی‌شود که دنبال رفتن به تیم‌های عربی باشد. در حال حاضر هم من فکر می‌کنم امکان رفتن بازیکنان ما به تیم‌های عربی حتی در آخرین سال‌های بازیگری‌شان وجود داشته باشد.
شما با پورعلی‌گنجی صحبت نکردی که حضور در تیم اروپایی برایش از حضور در السد قطر یا تیم‌های دیگر عربی بهتر بود؟
مرتضی پورعلی‌گنجی پتانسیل بازی در اروپا را دارد، اتفاقاً من با مرتضی راجع به حضورش در اروپا صحبت کردم اما حتماً شرایط حضور در اروپا برای مرتضی میسر نشده است.
چه تیم‌هایی را مدعی جدی لیگ برتر هلند می‌دانی؟
امسال فاینورد تیم خیلی خوبی را در اختیار دارد. پی‌اس‌وی آیندهوون هم در چمپیون‌لیگ اروپا اوضاعش عالی است و آژاکس معمولاً یکی از قدرت‌های فوتبال هلند بوده است. در هلند قهرمانی بین سه تیمی بوده که آنها را نام بردم اما پارسال که AZ آلکمار سوم شد و هر از گاهی تیم‌های دیگری پا به حریم قهرمانی هلند داشتند، با این وجود من معتقدم امسال هم به احتمال زیاد شانس قهرمانی هلند از مثلث سه ضلعی‌ای که گفتم خارج نخواهد شد.
موضوع دیگر به حضور فان‌خال هلندی در فوتبال انگلیس بازمی‌گردد که در منچستر روزهای خوبی ندارد. فان‌خال در هلند محبوبیتی دارد؟
او مربی خیلی خوبی است که اتفاقاً در هلند هم طرفداران خاص خودش را دارد. فان‌خال در تیم ما هم محبوبیت خاصی دارد چون یک بار در سال 2009-2008 تیم AZ آلکمار را قهرمان لیگ برتر هلند کرد. اتفاقاً از آن زمان، دو بازیکن خوب و باتجربه فعلی ما هم در تیم فان‌خال بودند که بعد از رفتن او از تیم ما جدا شدند اما در این فصل دوباره به تیم AZ آلکمار برگشتند؛ بازیکنانی که به سیستم کاری فان‌خال اعتقاد و علاقه خاصی دارند، دو بازیکنی که به آژاکس و یک تیم ایتالیایی رفتند، اما به تیم ما برگشتند.
در ایران هم فان‌خال را خیلی دوست ندارند و او را بیشتر یک مربی تئوریک می‌دانند.
باید به نظرات هم احترام گذاشت اما هر مربی‌ای در کارش یک روش خاص دارد و از آن تبیعت می‌کند.
واقعاً درست است که در باشگاه‌تان سالنی هم به نام فان‌خال دارید؟
بله، باشگاه ما به احترام فان‌خال که چند سال مربی تیم AZ آلکمار بوده و یک سال هم تیم ما را قهرمان هلند کرده، سالنی را در باشگاه به نام فان‌خال کرده است. اتفاقاً روز دوشنبه هم اعضای تیم ما به دلیل برگزاری یک مناسبت در سالن فان‌خال حضور یافته بودند.
شما یک رئالی سفت و سخت هستید. از بردن توپ طلای جهان توسط مسی ناراحت نشدید؟
من رئالی هستم و رونالدو را هم خیلی دوست دارم اما بردن توپ طلا حق مسی بود چون مسی در جام جهانی حضور داشته و 5 جام را هم با بارسا اخیراً گرفته به همین دلیل او رأی آورد.
کمی اغراق نمی‌کنی؟!
نه، اصلاً چون فکر می‌کنم با مسائلی که گفتم خود رونالدو هم دوست داشت مسی توپ طلا را بگیرد.
فکر می‌کنی در انتخاب بهترین گلزن و پخش جایزه‌ها عدالت رعایت شد؟
به نظرم گل وندل لیرای برزیلی، گل بدی نبود که به تیم بارسا زده شد اما او مستحق دریافت جایزه پوشکاش نبود چون گل‌های قشنگ‌تر از گل وندل در لیگ اروپا زده شده بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده