ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رسولی: بعید می‌دانم عارف از نامزدی ریاست مجلس انصراف دهد

رسولی: بعید می‌دانم عارف از نامزدی ریاست مجلس انصراف دهد

نامه نیوز/ رسولی معتقد است علاوه بر دکتر عارف در اجرای تقاضاهای ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان ، سایر نمایندگان و افراد سیاسی موثر آمادگی دارند که به کمک این دوستان بشتابند.
حسن رسولی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در خصوص برنامه اصلاح‌طلبان برای مرحله دوم انتخابات مجلس گفت: بنا داریم همان راهبردهای از پیش تعیین شده در مرحله اول را در حوزه‌های انتخابیه که تعیین تکلیف آن به دور دوم کشیده شده است پیاده کنیم و با همان راهبرد پیش برویم.

وی همچنین ادامه داد: با این تفاوت که اعضای شورای عالی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در این مرحله امکان حمایت و پشتیبانی کامل از نامزدهای مورد حمایت در حوزه‌های انتخابیه باقی مانده را دارند.

حسن رسولی مشاور دکتر عارف با بیان اینکه محمدرضا عارف قصد شروع سفرهای استان یرا دارد، خاطرنشان کرد: دکترعارف به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری و منتخب اول از تهران با استفاده از این ظرف زمانی بنا دارند در حوزه‌های انتخابیه که اصلاح طلبان و حامیان دولت حضور دارند حضور پیدا کنند و در حد توان کمک و یاری کنند.

رسولی تصریح کرد: سفرهای استانی دکتر عارف از اولین روز تبلیغات یعنی 2 اردیبهشت شروع و تا پایان روز تبلیغات یعنی روز 8 اردیبهشت فعالیت خواهند داشت! علاوه بر دکتر عارف در اجرای تقاضاهای ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان ، سایر نمایندگان و افراد سیاسی موثر آمادگی دارند که به کمک این دوستان بشتابند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به حرکت بی سابقه مردم تهرا گفت:معتقدم با توجه به پیام عمیق رفتار انتخاباتی مردم تهران که در حرکتی بی سابقه به تمامی افراد لیست 30 نفره اصلاحات و حامیان دولت رای دادند؛ تاثیر این رویداد سیاسی مهم در مرحله دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه باقی مانده نیز انعکاس خوبی داشته باشند.

رسولی اولویت اصلی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت را موضوع ارکان مجلس ندانست و ادامه داد: اولویت اول احتمام به مرحله دوم و اهمیت آن و حمایت از کاندیداهای اصلاح طلب در سایر استان ها. مسئله تعیین ارکان مجلس اعم از ریاست مجلس ، نواب رئیس و غیره به زمان اعلام نتایج مرحله‌دوم است که مشخص شود اصلاح‌طلبان و حامیان دولت چه تعداد کرسی را به خود اختصاص خواهند داد.

این فعال سیاسی با اشاره به بحث ریاست و یا انصراف از ریاست دکتر عارف در مجلس دهم گفت: فراکسیون امید که متشکل از نمایندگان اصلاح‌طلب ، اعتدال‌گرا و اصولگرایان مورد حمایت این ائتلاف است در این مورد تصمیم گیری خواهند کرد.

مشاور عارف ادامه داد: در این راستا دکتر لاریجانی که در حوزه انتخابیه قم مورد حمایت اصلاحات و جریان حامی دولت بودند در تعیین ترکیب ارکان مجلس آینده در تداوم این ائتلاف همراهی خواهند کرد. تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی بر کرسی ریاست مجلس تکیه بزند با نمایندگان محترم مجلس است ، اما با توجه به خط مشی دکتر عارف و بحث اخلاقی بعید می‌دانم ایشان بخواهند از کاندیداتوری ریاست مجلس انصراف دهند، زیرا به خواست مردم که خواهان تغییر هستند احترام خواهند گذاشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده