ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موگرینی: اتحادیه اروپا ازمذاکرات گروه های داخلی سوریه حمایت می کند

موگرینی: اتحادیه اروپا ازمذاکرات گروه های داخلی سوریه حمایت می کند

ایرنا/ فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دردیدار با ریاض حجاب نماینده مخالفان سوریه که درکنفرانس اوایل دسامبر 2015 به میزبانی عربستان سعودی انتخاب شد, گفت: اتحادیه اروپا ازمذاکرات گروه های مختلف داخلی در سوریه حمایت می کند.

مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دراین دیدار برلزوم مشارکت همه گروه های سیاسی برای پیدا کردن یک راه حل درخصوص پایان دادن به جنگ داخلی سوریه تاکید کرد.
وی پایان دادن به جنگ وخشونت را نیاز فوری مردم سوریه دانست وگفت: ایجاد یک روند سیاسی ومسالمت آمیز برای حل بحران سوریه ضروری است.
موگرینی تاکید کرد: از فرصت های فراهم شده درمذاکرات وین وسازمان ملل متحد باید به بهترین نحو استفاده کرد تا بهترین راه ها برای ایجاد شرایط پایدار ومدیریت بهتر چالش های امنیتی سوریه، پیدا کرد.
فدریکا موگرینی وضعیت بحرانی سوریه را فاجعه آمیز خواند وافزود: امکان دسترسی به کمک های بشردوستانه درسراسر این کشور باید تسهیل شود همچنین بمباران اهداف غیرنظامی، مانند مدارس و بیمارستان ها ومحاصره مناطق غیر نظامی سریعا باید متوقف شود .
مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که یک جلسه ویژه با نماینده سازمان ملل متحد استفان دی میستورا درامور سوریه، روزدوشنبه 18 ژانویه درارتباط با تحولات اخیر سوریه در منطقه خواهد داشت.
موگرینی گفت : دراین دیدار قراراست درمورد بهترین راه ها که درآن اتحادیه اروپا فعالیت بیشتری درروند سیاسی سوریه داشته باشد وبتواند با کمک سازمان ملل متحد زمینه آتش بس و آماده سازی مذاکرات بین دولت سوریه ومخالفان را که اواخر این ماه درژنو برگزار می شود را بحث وبررسی شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده