ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای طرح محدودیت بیسوادان از ابتدای سال 95

اجرای طرح محدودیت بیسوادان از ابتدای سال 95

فارس/ رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: طرح محدودیت بیسوادان مصوبه دولت است و از ابتدای سال 95 اجرا می‌شود و شامل محدودیت در صدور گواهینامه رانندگی و صدور پروانه کسب است.

علی باقرزاده در خصوص عدم وجود اطلاعات از سطح سواد و تحصیل 4 میلیون نفر در کشور اظهار داشت: یک پایگاه اطلاعات ثبتی تهیه کرده‌ایم تا مدل شمارش و تعیین وضعیت سواد را در کشور عوض کنیم.

وی ادامه داد: اطلاعات سطح سواد 48 میلیون نفر تا حال حاضر تهیه شده است و 4 میلیون نفر دیگر نیز در حال تهیه است؛ از این 4 میلیون نفر حدود 3 میلیون و 500 هزار نفر بالای 25 سال هستند.

باقرزاده افزود: از دفاتر امتحانی، اطلاعات بخشی از این افراد را ثبت کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال، تکلیف این افراد روشن شود.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در خصوص طرح محدودیت بیسوادان خاطرنشان کرد: این طرح مصوبه دولت است و از ابتدای سال 95 اجرا می‌شود؛ یعنی محدودیت در صدور گواهینامه رانندگی و صدور پروانه کسب است؛ ضمن اینکه در این طرح تعهد کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برای توأم کردن خدمات آموزشی با خدمات حمایتی و مالی نیز پیش‌بینی شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده