ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوادث لیفان سوار به قتل راننده لکسوس اعتراف کرد

حوادث/ لیفان سوار به قتل راننده لکسوس اعتراف کرد

خراسان/ «دور دور شبانه» دختران و پسران جوان در حالی به جنایتی خونین گره خورد که لیفان سوار بی گواهینامه، خانواده ای را داغدار کرد.

ماجرای این جنایت هولناک چند ساعت قبل از آغاز تحویل سال جدید هنگامی رخ داد که چند جوان پسر و دختر، سوار بر خودروهای گرانقیمت به بولوارهاشمیه مشهد رفتند تا به اصطلاح «دور دور» کنند. در حالی که « دور دورها» به بولوارشهیدصارمی کشیده شده بود و آن ها نیمه های شب در خیابان های خلوت می چرخیدند، ناگهان چشمان جوان لیفان سوار به سوی دخترانی خیره شد که سوار بر پژو206 بودند. در این هنگام بود که او فرمان خودرو را به مسیر حرکت دختران چرخاند تا با نزدیک شدن به آن ها، بتواند شماره تلفنی رد و بدل کند. مزاحمت های خیابانی مدتی طول کشید اما جوان مذکور دست بردار نبود و به رفتارهای خود ادامه می داد.گزارش خراسان حاکی است: در حالی که عقربه های ساعت حدود یک بامداد را نشان می داد، جوان 26ساله دیگری که سوار بر خودروی لکسوس بود، در کنار خودروی آنان قرار گرفت. لیفان سوار بی گواهینامه با این تصور که جوان لکسوس سوار نیز قصد دارد از دختران مذکور شماره تلفن بگیرد، به مشاجره با وی پرداخت. در این لحظه جوان 26ساله از خودرو پیاده شد تا پاسخ لیفان سوار را بدهد اما جوان 25ساله که به شدت عصبانی شده بود، سوار بر خودرو به صورت دنده عقب حرکت کرد تا فضایی برای مانور سرعت داشته باشد. او ناگهان پدال گاز را فشرد و با سرعت خودرو را به راننده لکسوس کوبید که در حال سوار شدن به خودرواش بود. شدت این حادثه به حدی بود که جوان 26 ساله بنا به اظهارات شاهدان عینی به هوا پرت شد و خودروی لیفان نیز با لکسوس برخورد کرد.بنابراین گزارش، جوان لیفان سوار، پس از این اقدام مجرمانه خود، در حالی از صحنه حادثه گریخت که جوان 26ساله به شدت مجروح شده بود. مصدوم این حادثه با اطلاع رهگذران و شاهدان صحنه، به مرکز درمانی انتقال یافت اما به دلیل شدت صدمات وارده، دچار مرگ مغزی شد و به کما رفت. این جوان حدود 10روز در مرکز درمانی بستری بود تا این که خانواده وی در اقدامی خداپسندانه، اعضای قابل پیوند وی را به بیماران نیازمند اهدا کردند و بدین ترتیب این جوان جان چند نفر دیگر را نجات داد.

گزارش خراسان حاکی است: از سوی دیگر، با اعلام شکایت خانواده مقتول از ضارب، پرونده ای در این باره تشکیل و با توجه به اهمیت و حساسیت آن، در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت.سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی درباره اقدامات پلیس برای دستگیری متهم فراری این پرونده به خراسان گفت: کارآگاهان که با فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) تحقیقات پلیسی خود را آغاز کرده بودند، در اولین مرحله از عملیات اطلاعاتی تنها به 2 شماره مجهول ایران 12 یا ایران 17 پلاک خودرو دست یافتند چراکه در آن لحظه هیچ کدام از شاهدان شماره انتظامی خودروی لیفان سفید رنگ را یادداشت نکرده بودند.سرهنگ حمیدرضا رزمخواه افزود: این در حالی بود که صدها خودروی لیفان با شماره های ایران 12 و یا ایران 17 وجود داشت، به همین دلیل نیز اقدامات پلیسی در شاخه ای دیگر از اقدامات اطلاعاتی ادامه یافت اما بررسی دوربین ها و تحقیقات غیرمحسوس از صافکاری های سطح شهر نیز به نتیجه نرسید تا این که پس از چندین روز فعالیت های پلیسی محسوس و غیرمحسوس، جلسه بررسی کارشناسی و تخصصی این موضوع با حضور کارآگاهان زبده آگاهی برگزار شد که در نهایت پیگیری های اطلاعاتی با آخرین سرنخ پنهان در پرونده، ادامه یافت و این سرنخ کارآگاهان را به سوی استعلاماتی از مراکز ذی صلاح کشاند به طوری که مشخص شد، خودروی تحت تعقیب، چند روز قبل فروخته شده است.این مقام انتظامی افزود: این گونه بود که مالک خودروی مذکور شناسایی و به پلیس آگاهی احضار شد اما او زن جوانی بود که نقشی در این ماجرا نداشت، ولی وی در بازجویی های تخصصی عنوان کرد: «شب حادثه خودرواش را به برادر بی گواهینامه اش امانت داده است.»

سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه، با صدور دستوری از سوی قاضی احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد) جوان 25ساله را دستگیر کردند که وی در بازجویی های افسر پرونده به مضروب کردن جوان 26ساله ای اعتراف کرد و بدین ترتیب این پرونده جنایی برای طی مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت اما بررسی های پلیس برای کشف زوایای پنهان دیگر پرونده و ادعاهای متهم همچنان ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده