معاون وزیر نفت: دولت تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت گاز نگرفته است

معاون وزیر نفت: دولت تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت گاز نگرفته است

باشگاه خبرنگاران/ معاون وزیر نفت در امور شرکت گاز گفت: دولت تا پایان سال جاری تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت گاز نگرفته است.

حمید رضا عراقی معاون وزیر نفت در امور شرکت گاز در خصوص افزایش قیمت گاز گفت: افزایش قیمت گاز جزو وظایف دولت است و بدون مصوبه هیئت دولت شرکت ملی گاز ایران انجام نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: در برج 3 سال جاری دولت تنهای 15 درصد قیمت گاز را افزایش داد و بعید به نظر می‌رسد که امسال افزایش قیمت گاز در دستور کار باشد.

عراقی تصریح کرد: اما این موضوع دلیل بر این نیست که مردم در سال جاری در حفظ محیط زیست و سرمایه کشور مصرف گاز طبیعی را رعایت نکنند و از نظر منابع مالی نگرانی کمتری داریم اگر افزایش مصرف در خانگی بیشتر باشد و نیروگاه‌های به استفاده از سوخت دوم( گازوئیل ومازوت) می‌کنند.

عراقی در خصوص پروژه‌های افتتاحیه در هفته دولت گفت:امسال هفته دولت ویژگی خاصی داشت که این هفته مصادف با پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز ایران بود به طوری که در این هفته بیشترین پروژه‌ها را در روستا و شهرها به بهره‌برداری رساندیم.

وی تصریح کرد: سه هزار روستا و 30 شهر به شبکه گازرسانی کشور متصل شدند همچنین 18 شهر و هزار و 800 روستا کار عملیات گاز رسانی شروع شد.

معاون وزیر نفت در امور شرکت گاز تاکید کرد: شرکت‌های گاز استانی پکیج و طرح‌های بزرگی را آماده کرده‌اند که براساس سیاست دولت در سه سال آینده تا آخر سال 96حدود ده هزار روستا و شهرهای باقی مانده به جمع شبکه گاز کشور خواهد پیوست.

عراقی تاکید کرد: براساس بند ق تبصره دو از محل صرفه‌جویی انرژی از 5 هزار تا 6 هزار میلیارد تومان گاز استانی بودجه پیش‌بینی شده است که همچنین هزار میلیارد تومان توسط عوارض تامین خواهد شد.

معاون وزیر نفت گفت: در سال جاری از 6 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده طرح‌های گاز رسانی به بهره‌برداری رسیده و حدود دو هزار میلیارد تومان بقیه در پکیج‌های طرح‌های بزرگ تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد همچنین حدود ده هزار روستای باقی مانده گاز رسانی می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر نفت: دولت تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت گاز نگرفته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X