ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بررسی ۷۳۰۰ خانه در محله هرندی تهران

بررسی ۷۳۰۰ خانه در محله هرندی تهران

فارس/ معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: کارشناسان شهرداری 7300 خانه را در محله هرندی بررسی کرده‌اند؛ آمارها نشان می‌دهد که فراوانی اعتیاد در محله هرندی جمع شده است.

حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی در خصوص پیوست فرهنگی و اجتماعی طرح انضباط شهری منطقه 12 توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: شهرداری تهران متولی اعتیاد، تن‌فروشی و شرارت در منطقه 12 نیست.

حجت‌الاسلام امرودی افزود: در طرح انضباط شهری کارشناسان شهرداری تهران به صورت خانه به خانه نسبت به شناسایی آسیب‌ها اقدام کردند و بالا بودن جمعیت بی سواد، بیکاری و همچنین افزایش فقر در این منطقه از مهمترین بررسی‌های این منطقه بوده است.

به گفته وی، شاخص فقر در محله هرندی 34.8 درصد است اما در کل تهران این شاخص 22 درصد است.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده که نابسامانی‌های هرندی ریشه تاریخی دارد و ناشی از عملکرد انسانی است خاطر نشان کرد: آمارها نشان می‌دهد منطقه 12 در سال 55 یک رشد جمعیت داشته اما از آن به بعد دائما جمعیتش سیر نزولی در پیش گرفته است.

امرودی با اشاره به ناهماهنگی پراکندگی جمعیت در منطقه 12 افزود: به دلیل مشکلات این محله شاهد مهاجرت مردم این منطقه به سایر محلات بوده‌ایم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه در هرندی بیشترین بیسواد وجود دارد گفت: در محله امامزاده یحیی، کوثر و هرندی منطقه 12 میزان جوانان زیاد است اما میزان اشتغال به تناسب آنها وجود ندارد.

امرودی با بیان اینکه کارشناسان شهرداری 7300 خانه را در محله هرندی بررسی کرده‌اند خاطر نشان کرد: آمارها نشان می‌دهد که فراوانی اعتیاد در محله هرندی جمع شده است.

معاون اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه متاسفانه در ماه‌های اخیر شاهد افزایش بانوان آسیب دیده بوده‌ایم گفت: امیدواریم طی ماه‌های آینده شاهد حضور فعالیت این زنان آسیب دیده در شهر نباشیم چرا که کمپی در منطقه چهار برای آنها در نظر گرفته و مردان کارتن خواب نیز در مراکزی به نام بهاران مستقر خواهند شد.

وی افزود:‌ در این مراکز بهاران تمامی متولیان اعم از آشپز، آرایشگر و ... خود معتادان کارتن خواب خواهند بود که پس از کسب حرفه و مهارت به جامعه بازخواهند گشت.

امرودی با اشاره به ظرفیت‌های منطقه 12 گفت: تعداد زیادی بیمارستان، مسجد، درمانگاه، مدرسه و دانشکده در این منطقه وجود دارد اما در محله هرندی دبیرستان دخترانه به دلیل نبود امنیت وجود ندارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در محله هرندی چیزی به نام فراغت جوانان و پر کردن آن معنا ندارد گفت: سعی کرده‌ایم نسبت به پر کردن اوقات فراغت جوانان اقدام کنیم. بر همین اساس ضمن رفع نیازهای بهداشتی آنها با پخش حوله، مسواک و ... مدرسه به مدرسه به پایش سلامت 1020 کودک اقدام کرده‌ایم و همچنین پایگاه‌های سیار ارائه خدمات پزشکی رایگان ایجاد کردیم. هرچند که بارها این پایگاه‌های سیار مورد حمله اقشار قرار گرفته.

وی با بیان اینکه دو اتوبوس سلامت در محله هرندی مستقر شده است گفت: همچنین در صدد افزایش میزان سرانه ورزشی مردم این محله هستیم.

امرودی با بیان اینکه سه اولویت ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی اعم از متکدیان حرفه‌ای، کارتن خواب‌ها و معتادان خیابانی در دستور کار قرار دارد خاطر نشان کرد: در خصوص معتادان کارتن خواب هدف ما بگیر و ببند نیست بلکه جذب معتاد و درمان و بازگشت آن به جامعه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در خصوص کودکان کار هدف ما ساماندهی کودکان خیابانی و پرکردن اوقات فراغت آنها است تصریح کرد: بانک اطلاعات کودکان کار هرندی را تهیه کردیم و تعداد مراکز آموزشی زیادی را برای پرکردن اوقات فراغت آنها در نظر گرفته‌ایم.

امرودی در خصوص چالش‌های پیش روی معاونت اجتماعی برای اجرای این طرح نیز گفت: تامین امنیت فردی و انتظامی معابر عمومی از جمله چالش‌های مهم عدم اجرای موفق این طرح است به گونه‌ای که بسیاری از افراد ساکن در محله هرندی از فعالیت اشرار گله مند هستند اما هنگامی که از آنها می‌پرسیم که چرا شکایت نمی‌کنید می‌گویند که اشرار به آنها صدمه می‌زنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X