ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مأموریت موساد در سودان جنوبی و نقش آن در تجزیه سودان

مأموریت موساد در سودان جنوبی و نقش آن در تجزیه سودان

فارس/ در کتابی که اخیرا در اراضی اشغالی به چاپ رسیده به جزئیات مداخله سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی و عملیات ویژه آن در راستای تجزیه سودان و ایجاد یک قدرت نظامی و اقتصادی برای شورشیان در سودان جنوبی اشاره شده است.

بتازگی در اراضی اشغالی فلسطین کتابی تحت عنوان «مأموریت موساد در سودان جنوبی» منتشر شده است.
روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد که در این کتاب به جزئیات مداخله سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی و عملیات ویژه آن در راستای تجزیه سودان و ایجاد یک قدرت نظامی و اقتصادی برای شورشیان در سودان جنوبی اشاره شده است.
در این کتاب درباره نقش یکی از افسران موساد در آموزش نیروهای سودان جنوبی و هدایت و تجهیز تسلیحاتی آنان از دهه 60 میلادی قرن گذشته تا استقلال این کشور در سال 2011 سخن به میان آمده است.
درباره عواملی که سبب شد تل آویو در راستای تجزیه سودان و ارائه کمک به نیروهای سودان جنوبی فعالیت کند، در این کتاب ادعا شده است، اسرائیل از این طریق قصد داشت روابط خود با کشورهای اطراف کشورهای عربی تقویت کند که در آن زمان شامل ترکیه، اتیوپی و کنیا بود. همچنین تل آویو می‌خواست که از ایجاد ارتباط میان ارتش سودان و مصر جلوگیری کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده