ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پارس نوشت: افراطیون، اعتدالی شده اند

پارس نوشت: افراطیون، اعتدالی شده اند

پارس/ متن پیش رو در پارس منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

این روزها همزمان با گرم شدن فضای انتخاباتی در محافل سیاسی و حزبی کشور، شاهد تغییر رنگ جالب افراطیون اصلاح طلب و تبدیل آنها به نیروهای به اصطلاح اعتدالی هستیم! جریان های حزبی کشور سالهاست که میزان و چارچوب مشخصی برای فعالیت خود ندارند و گهگاه شاهد جابجایی های عجیب و غریب در مواضع احزاب هستیم. چپ ترین آدمها در طول این سالها به راست لیبرالی گرایش پیدا کرده و راستی ها هم چپ شده یا چپ کرده اند!

این موضوع را که از ویژگی های خاص محافل حزبی ایران است، می توان در جای خود مورد بحث و بررسی قرار داد، اما اخیرا شگرد جدیدی برای بازگشت نرم و آرام افراطیون به عرصه های سیاسی در حال اجراست. افراطیون اصلاح طلب که در دوره اصلاحات و مخصوصا در مجلس ششم، به بحران آفرینی و اقدامات تنش زا مشغول بودند، حالا دم از اعتدال می زنند و علیه افراطیون دیگر موضع می گیرند! یادمان نرفته که همین افراطیون در مجلس ششم، به جای دفاع از حقوق ملت، بلندگوی دشمنان ملت شده بودند و مواضع دشمنان نظام و انقلاب را تکرار می کردند. مجلس ششم با حضور عناصر افراطی جبهه مشارکت، عملا به جای آنکه قوه ای از ارکان نظام باشد، به اپوزیسیونی علیه نظام و انقلاب تبدیل شده بود! ماجرای تحصن نمایندگان افراطی مجلس ششم نیز، برگ دیگری از اقدامات عجیب و بحران زای آنان برای فشار به نهادهای قانونی کشور بود که البته راه به جایی نبردند.

جالب اینکه افراطیون اصلاح طلب که آن روزگار به عنوان «نمایندگان مردم ایران» در مجلس ششم حضور داشتند، پیام تحصن خود را در قالب پلاکاردهایی به زبان های خارجی بر در و دیوار مجلس قرار دادند تا نیات قلبی و فکری و نیز نگاه و توجه خود را به فشارهای خارجی بیش از پیش آشکار کنند. با این قبیل رفتارها عملا مشخص شد که تحصن اهرمی برای فشار خارجی علیه جمهوری اسلامی و نگاه آنان به جای حل مشکلات اساسی جامعه و توجه به خواسته های واقعی مردم، معطوف به مسائل سیاسی، جناحی، جنجالی، تنش زا بوده است.
اگرچه برخی افراطیون اصلاح طلب هنوز هم از عملکرد خود دفاع می کنند، اما این قبیل اقدامات خائنانه و افراطی در سرنوشت اصلاح طلبان و شکست های بعدی آنان به حدی موثر بود که بسیاری از شخصیت های اصلاح طلب در خفا و آشکار به اشتباهات عدیده خود در مجلس ششم اشاره کرده و می کنند.

حال با گذشت چند سال از آن روزها، دوباره سروکله آن جماعت افراطی در شکل و شمایلی دیگر پیدا شده که این بار در سایه دولت آقای روحانی و با شعار ائتلاف و همراهی با اعتدالیون، آرزوی بازگشت به قدرت را دارند. اما آیا نظام اسلامی و مردم عزیز کشورمان که یک بار چوب اعتماد به آنان را خورده اند، بار دیگر به آنها اعتماد می کنند؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده