ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان حفاظت محیط زیست: تندبادهای بهاری ربطی به تغییرات اقلیمی ندارد

سازمان حفاظت محیط زیست: تندبادهای بهاری ربطی به تغییرات اقلیمی ندارد

تسنیم/ مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بادهای فصلی و تندبادها غالبا در فصل بهار و پاییز وزیدن می‌گیرد و هیچ ارتباطی به تغییرات اقلیمی ندارد.

محسن ناصری مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست درباره علت تندبادهایی که در فصل بهار در برخی نقاط کشور همه ساله وزیدن می‌گیرد، اظهار داشت: این به خاطر عوض شدن فصل‌هلا و جابجایی توده‌ها رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه این جایجایی توده‌ها و وجود تندبادها بیشتر در فصل بهار و پاییز اتفاق می‌افتد،گفت: بادهای فصلی به علت جابجایی و قرار گرفتن در شرایط جدید در همه نقاط دنیا اتفاق می‌افتد و واقعه تازه‌ای نیست که مشکل ساز شود.

مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در زمینه پیش‌بینی این بادهای فصلی می‌توان از طریق مونیتورینگ جهت حرکت آنها را تشخیص داد و هشدارهای لازم را صادر کرد.

ناصری خاطر نشان کرد: پدیده تندبادها در بهار و پاییز پدیده‌ای تازه نیست و فرآیندی معمولی و طبیعی است که نمی‌توان آن را منحصر به سال‌های اخیر دانست.

وی درباره کاهش دما در فصل بهار و اینکه آیا این به خاطر تغییرات اقلیمی است،گفت: تغییرات اقلیمی فرآیند بلند مدت دارد و کاهش دما کنونی فقط مرتبط به سامانه بارشی یا موضوع هواشناسی است و هیچ ارتباطی به تغییرات اقلیمی ندارد؛این کاهش دما معمولی است و در حیطه پیش‌بینی سازمان هواشناسی محسوب می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده