ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر خارجه ایتالیا نخستین مقام غربی دیدار کننده از لیبی شد

وزیر خارجه ایتالیا نخستین مقام غربی دیدار کننده از لیبی شد

ایرنا/ وزیر امورخارجه ایتالیا روز سه شنبه به طرابلس پرواز کرد تا ضمن ملاقات با دولت وفاق ملی تحت حمایت سازمان ملل متحد، قول حمایت گسترده بین المللی از دولت جدید را بدهد که می کوشد حضورش را تحکیم بخشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از طرابلس، قدرتهای غربی امیدوارند که دولت جدید بتواند جناحهای رقیب در حال جنگ را متحد ساخته و به آشوب سیاسی در این کشور پایان داده و خواستار کمک برای برخورد با داعش و قاچاق مهاجران در امتداد مدیترانه شود.

دیدار 'پائولو جنتیلونی' وزیر خارجه ایتالیا نخستین دیدار یک مقام غربی از زمان ورود دو هفته پیش شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی به طرابلس محسوب می شود.

ایتالیا حاکم استعماری سابق لیبی، نقش برجسته ای در تقویت حمایت بین المللی از دولت جدید ایفا کرده است.

جنتولینی پس از ملاقات با فایز سراج رهبر جدید لیبی به خبرنگاران گفت که وی گمان می کند دیدار وی 'بدعتی برای پیروی دیگر کشورها خواهد شد'.

وی ادامه داد:'ما همه در حال مطالعه و بحث در مورد احتمال بازگشایی نمایندگی دیپلماتیک ما در طرابلس هستیم. هرچند که هنوز تاریخی مشخص نشده است .

کارکنان نمایندگی های سیاسی غرب در سال 2014 در بحبوحه درگیریهای سنگین بین جناحهای رقیب لیبی را ترک کردند.

جنتیلونی و سراج در یک پایگاه نیروی هوایی طرابلس که شورای ریاست جمهوری از زمان ورود خود به پایتخت لیبی با یک کشتی از تونس در این پایگاه در حال فعالیت است، ملاقات کرد.

این شورا با مقاومت طرابلس و شرق لیبی دو پایگاه دولت رقیب روبرو شد و مخالفانش در پایتخت حریم هوایی را به روی آن بستند تا نتواند با هواپیما وارد پایتخت شود.

اما تاکنون از حمایت یا علاقه مندی اکثر گروههای قدرتمتذ مسلح طرابلس برخوردار شده اما هنوز نتوانسته است کار خود را در وزارتخانه ها شروع کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده