ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: ایجاد «هتل‌های کاروان‌سرایی» در ایران ضروری است

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: ایجاد «هتل‌های کاروان‌سرایی» در ایران ضروری است

خبرآنلاین/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توسعه در اصفهان باید با محوریت گردشگری شکل بگیرد و با ایجاد «هتل‌های کاروان‌سرایی» همه روستاهای تخلیه شده بازسازی شود.

علی آقامحمدی در مراسم اختتامیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق در اصفهان با اشاره به آغاز برنامه ششم توسعه از سال آینده، اظهار داشت: حجم سرمایه‌گذاری برای رسیدن به نرخ رشد اقتصادی 8 درصد سالیانه 900 هزار میلیارد تومان است اگر سهم استان اصفهان را 5 درصد بگیریم این رقم سالانه 45 هزار میلیارد تومان می‌شود و سهم شهر اصفهان باید 15 هزار میلیارد تومان باشد.

وی با اشاره به ضرورت فراگیر شدن این نشست‌ها در سراسر کشور افزود: به جای منابع، باید ظرفیت‌های استان اصفهان را در نظر گرفت، مشکل اساسی در کشور این است که به سرمایه‌ها و منابع قبل از ظرفیت‌ها توجه می‌شود در صورتی که پول و سرمایه وسیله انجام کار است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در ایران در بخش انرژی خورشیدی 25 هزار مگاوات و در بخش انرژی بادی 25 هزار ظرفیت تولید انرژی داریم اگر این ظرفیت‌ها جانمایی و معرفی شود ساماندهی سرمایه‌گذاری را نتیجه می‌دهد.

وی با اشاره به حوزه نفوذ شهر اصفهان گفت: محورهای توسعه اصفهان بسیار مهم است، محور قم ـ اصفهان و اصفهان ـ شیراز جزو محورهای مهم این استان است و اگر هم‌افزایی در این استان شکل بگیرد اصفهان معنای مرکزیت خود را پیدا می‌کند در این راستا باید مبلمان این 2 جاده را اجرا کرد، از سوی دیگر باید صنایع از شهر خارج شوند چرا که شهر اصفهان با سابقه تاریخی خود برای میزبانی از توریست نباید سالانه 100 روز آلودگی داشته باشد بلکه باید فضایی آرام و با هوای مطبوع را برای گردشگران فراهم آورد.

**هتل‌های به سبک کاروان‌سرا روستاها را رونق می‌بخشد

آقامحمدی تصریح کرد: ما برای 400 سال آینده چه چیزی باقی گذاشته‌ایم، هم‌اکنون از تاریخ 400 ساله خود در اصفهان استفاده می‌کنیم، این ناشی از این است که سرمایه‌های برخی از مناطق خاص با ارزش شده‌ و سرمایه سایر مناطق بی‌ارزش شده است، توسعه در اصفهان باید با محوریت گردشگری شکل بگیرد و با ایجاد «هتل‌های کاروان‌سرایی» همه روستاهای تخلیه شده بازسازی شود.

وی گفت: قطار سریع‌السیر برای نخستین‌بار برای مسیر اصفهان ـ تهران در نظر گرفته شده است و بنابراین اصفهان باید پیش‌قدم شود و با محور قرار دادن صنعت توریسم و با بهره‌گیری از ظرفیت شهرک‌های علم و فناوری در این جهت کار کند و تکنولوژی در این بخش را ارتقاء دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امروز شهر اصفهان برنامه اصفهان 1400 خود را تدوین کرده و اجرایی می‌کند اما اگر بخواهیم که در آینده حرفی برای گفتن داشته باشیم باید برنامه اصفهان 1500 را از امروز طراحی کرد، باید یک نگاه نو داشت و با طراحی برنامه‌های 5 ساله کار بنیادی نمی‌توان انجام داد.

وی با بیان اینکه باشگاه سرمایه‌گذاری در اصفهان تشکیل شود، گفت: لازم است همه برای سرمایه‌گذاری دعوت شوند، زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری را باید تغییر داد تا سرمایه‌گذاری متحول شود، باید زن و مرد کوچک و بزرگ تلاش کنند و بدانند که دیگر خبری پشت میزهای ادارات نیست.

آقامحمدی با بیان اینکه باید تولیدات اصفهان با استفاده از تکنولوژی‌های نوین برای ذائقه‌های مختلف تولید شود، تصریح کرد: هرگاه صحبت از بهره‌وری می‌شود همه به سراغ صنایع بزرگ می‌روند، در صورتی که بهره‌وری در نظام توزیع بسیار مهم است و بهره‌وری نظام‌های توزیع تنها از راه شبکه شدن افزایش می‌یابد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده