ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوباما قانون «حالت اضطراری» سال 1979 در مورد ایران را تمدید کرد

اوباما قانون «حالت اضطراری» سال 1979 در مورد ایران را تمدید کرد

ایرنا/ «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در نامه ای به کنگره این کشور با تاکید بر اینکه روابط واشنگتن با تهران هنوز عادی نشده است، قانون حالت اضطراری در مورد ایران را تمدید کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، اوباما در این نامه به کنگره نوشت: عطف به بخش 202(d) از قانون ملی حالت های اضطراری، یک حالت اضطراری بطور خودکار پایان می یابد مگر اینکه رئیس جمهوری ظرف مدت 90 روز قبل از سالروز اعلام آن، در اعلانی در روزنامه رسمی و ارسال آن برای کنگره، تمدید آن حالت اضطراری را تمدید کند.

اوباما افزود: مطابق با این بند از قانون، من در اعلانی که برای چاپ در روزنامه رسمی ارسال کرده ام، اظهار می دارم که حالت اضطراری ملی در رابطه با ایران که با دستور اجرایی شماره 12170 در روز 14 نوامبر 1979 اعلام شده بود، بعد از 14 نوامبر 2015 نیز به قوت خود باقی است.

اوباما تاکید کرد: روابط ما با ایران هنوز به حالت عادی بازنگشته و روند اجرای توافقنامه ها با ایران که به تاریخ 19 ژانویه 1981باز می گردد هنوز در جریان است. به همین دلیل ادامه حالت اضطراری ملی اعلام شده در دستور اجرایی 12170 را ضروری می دانم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده