ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاوراوباما:بن‌بست روند صلح فلسطین و ادامه شهرک‌سازی به نفع اسرائیل نیست

مشاوراوباما:بن‌بست روند صلح فلسطین و ادامه شهرک‌سازی به نفع اسرائیل نیست

باشگاه خبرنگاران/ مشاور ارشد اوباما اعلام کرد هر شخصی که رئیس‌جمهور آینده آمریکا شود، نگران شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و بن‌بست روند صلح فلسطین خواهد بود.

بن رودز، مشاور ارشد باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در گفتگو با هاآرتص اعلام کرد: «اسرائیل با فشار فزاینده ای به دلیل شهرک‌سازی و بن بست روند صلح مواجه خواهد شد.»

رودز در گفتگو با این روزنامه صهیونیستی گفت:« زمانیکه اوباما روی کار آمد، فقدان راه حل دو کشور (برای بحران فلسطین و اسرائیل) وجود داشت و زمانیکه وی این مسند را ترک کند، متاسفانه این فقدان همچنان وجود دارد.»

او افزود: هر شخصی که رئیس جمهور بعدی آمریکا شود، نگرانی بین المللی قابل توجهی به سبب نبود راه حل دو کشور (مستقل) و گسترش شهرک سازی خواهد داشت.»

رودز در توصیف احساس اوباما درباره این موضوع ادعا کرد:« بله رئیس‌جمهور آمریکا ناامید شده است. چرا که او معتقد بود موفقیت و امنیت بلندمدت اسرائیل به راه حل دو کشور مستقل بستگی دارد. او از این ناراحت نیست که برخی موفقیت های مورد نظرش را بدست نیاورده، بلکه علت ناامیدی او چالش هایی فزاینده آینده پیش‌روی فلسطین و اسرائیل است.»

تلاش های اوباما برای حصول پیشرفتی در حل مناقشه فلسطین و اسرائیل به یکی از مسائل مورد اصطکاک بین دولت آمریکا و نتانیاهو تبدیل شد.

به نظر می رسد در ماههای اخیر،‌ نتانیاهو روزها را تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می شمرد؛ زیرا با رفتن جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، و اوباما، از فشار بر رژیم صهیونیستی برای ادامه روند صلح فلسطین کاسته خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده