ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زنان باید اولین گام را برای تحقق اقتصاد مقاومتی بردارند

زنان باید اولین گام را برای تحقق اقتصاد مقاومتی بردارند

زنان خبر/ عضو فراکسیون زنان مجلش عنوان کرد:قدم اول را در تحقق اقتصاد مقاومتی خانواده‌ها بویژه زنان باید بردارند زیرا زنان می‌توانند گروه‌هایی که متشکل از چند خانواده هستند را تشکیل دهند و با این کار، گروه‌های کارآفرین تشکیل دهند.
لاله افتخاری عضو فراکسیون زنان مجلس در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به تقویت مشاغل خانگی در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی بیان کرد: مشاغلی را می‌توان در خانواده‌ها تعریف کرد که با استفاده از نیروی انسانی و امکانات یک خانواده و یک خانه شکل بگیرد و این کار بسیار مفید است اشتغال افراد خانواده به تولید کمک می‌کند مشاغل خانگی قطعا یکی از موضوعات مهمی است که اگر حتی بخشی از خانواده‌ها به آن توجه کنند تاثیر مهمی بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی خواهد گذاشت.
وی افزود: قدم اول را در این موضوع خانواده‌ها بویژه زنان باید بردارند زیرا زنان می‌توانند گروه‌هایی که متشکل از چند خانواده هستند را تشکیل دهند و با این کار، گروه‌های کارآفرین تشکیل دهند و اگر مردم گام اول را برندارند،‌دولت کار خاصی نمی تواند انجام دهد؛ البته دولت می‌تواند نقش موثری در حمایت از مشاغل خانگی و کمک به آن‌ها داشته باشد.
افتخاری اظهار داشت: زنان نقش اول را در زمینه تعریف برنامه‌ای عملیاتی برای خانواده به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و این برنامه محورهای مختلفی دارد که اساسی‌ترین محور آن، اقتصاد مصرف بوده و لازم است برنامه مصرف برای خانواده و الگوی مصرف صحیح داشته باشیم. زنان به طور قطع در تدوین و اجرای آن حرف اول را می زنند.
عضو فراکسیون زنان مجلش عنوان کرد: یکی از محورهای اساسی در اجرای اقتصاد مقاومتی تقویت تولید داخلی است و همه خانواده‌ها باید در برنامه مصرف، اولویت را به مصرف کالاهای داخلی بدهند چراکه با مصرف کالاهای داخلی می‌توانیم به اجرای اقتصاد مقاومتی کمک کنیم. اگر هر نفر این کار را بکند تحول خیلی خوبی در وضعیت تولید روی می دهد اما کاهش مصرف این کالاها موجب رکود تولید می‌شود.
وی یادآور شد: قاچاق کالاهای وارداتی به تولید به عنوان بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی ضربه بزرگی وارد می‌کند و زنان نقش مهمی در خانواده دارند و اگربیشتر خانواده‌ها تصمیم بگیرند کالای قاچاق مصرف نکنند می توانند تاثیر بسیار مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشند و ما باید به دنبال اقدام باشیم حتی اگر به نظر جزئی و موردی برسد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده