ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی کتاب «رک و راست بگم؟» مجموعه ای از چند داستان

معرفی کتاب/ «رک و راست بگم؟» مجموعه ای از چند داستان

نشر آموت/ «رک و راست بگم؟» شکل تکامل یافته‌ی کتاب پیشین خانم ناستین یعنی «رک و پوست کنده» است. یادداشت‌های این کتاب که بین گزارش و داستان در نوسانند، نمایانگر نوع تازه‌ای از ادبیات معاصر است که تأملات روزانه‌ی نویسنده را با واقعه‌های زندگی افراد و واقعیات اجتماعی گره زده‌است.

زنان بیش از مردان در این «داستان_گزاره» ها تصویر شده اند و این نه به معنای نقش مهم ترشان بلکه به قصد بیشتر شناساندن آنان است که در پیشبرد جامعه و مدنیت معاصر نقش پررنگ تری به عهده گرفته‌اند. جامعه با پیشرفت مداوم خود به دریافت سنجیده‌تری از زنان نیاز دارند و چه بهتر که چهره‌های گوناگون زنان ایران توسط ایشان، هم از درون فضای آنان ترسیم شود.

در این کتاب صراحت گزارشگرانه و دقائق جامعه‌شناختی همراه شده است با خیال‌پردازی‌های شوخ‌ چشمانه‌ای که کتاب را برای شهروند بی اعتنای امروزی، جذاب و خواندنی می‌کند.

«محمود دولت‌آبادی»‌ نویسنده نامدار درباره «رک و پوست کنده» جلد پیشین این مجموعه در روزنامه نوشت: «این کتاب، کتابی است صمیمانه و نکاتی را بازگو می‌کند که احتمالا بسیاری زنان از گفتنش واهمه دارند و متشکل است از یادداشت‌هایی که اغلب به لبه‌های داستانی هم جا‌به‌جا نزدیک می‌شوند. به عنوان مثال در بخش «پز دادن ما زن‌ها» که نوشته‌ای است بدون رودربایستی و آینه‌ای است برابر چهره اکثریت زنان در لایه‌های پایین از طبقه متوسط توصیفات، کاملا صریح و صمیمانه هستند و یکی از بهترین صحنه‌های داستانی‌اش صحنه‌ای است که زن با همسرش می‌رود برای گذراندن یک روز خوب و هر دو بر خشکی کف رودخانه می‌نشینند، بی‌آنکه در طول روز کلامی با هم سخن بگویند.»

از ناستین همچنین مجموعه داستان «رک و پوست کنده» و «تمشک‌های نارس» در نشر آموت منتشر شده‌است.

مجموعه داستان «رک و راست بگم؟ (احوال ما زنان)» نوشته‌ی «آسیه جوادی (ناستین)» در 393 صفحه توسط «نشر آموت» منتشرشده است.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X