معرفی کتاب «رک و راست بگم؟» مجموعه ای از چند داستان

معرفی کتاب/ «رک و راست بگم؟» مجموعه ای از چند داستان

نشر آموت/ «رک و راست بگم؟» شکل تکامل یافته‌ی کتاب پیشین خانم ناستین یعنی «رک و پوست کنده» است. یادداشت‌های این کتاب که بین گزارش و داستان در نوسانند، نمایانگر نوع تازه‌ای از ادبیات معاصر است که تأملات روزانه‌ی نویسنده را با واقعه‌های زندگی افراد و واقعیات اجتماعی گره زده‌است.

زنان بیش از مردان در این «داستان_گزاره» ها تصویر شده اند و این نه به معنای نقش مهم ترشان بلکه به قصد بیشتر شناساندن آنان است که در پیشبرد جامعه و مدنیت معاصر نقش پررنگ تری به عهده گرفته‌اند. جامعه با پیشرفت مداوم خود به دریافت سنجیده‌تری از زنان نیاز دارند و چه بهتر که چهره‌های گوناگون زنان ایران توسط ایشان، هم از درون فضای آنان ترسیم شود.

در این کتاب صراحت گزارشگرانه و دقائق جامعه‌شناختی همراه شده است با خیال‌پردازی‌های شوخ‌ چشمانه‌ای که کتاب را برای شهروند بی اعتنای امروزی، جذاب و خواندنی می‌کند.

«محمود دولت‌آبادی»‌ نویسنده نامدار درباره «رک و پوست کنده» جلد پیشین این مجموعه در روزنامه نوشت: «این کتاب، کتابی است صمیمانه و نکاتی را بازگو می‌کند که احتمالا بسیاری زنان از گفتنش واهمه دارند و متشکل است از یادداشت‌هایی که اغلب به لبه‌های داستانی هم جا‌به‌جا نزدیک می‌شوند. به عنوان مثال در بخش «پز دادن ما زن‌ها» که نوشته‌ای است بدون رودربایستی و آینه‌ای است برابر چهره اکثریت زنان در لایه‌های پایین از طبقه متوسط توصیفات، کاملا صریح و صمیمانه هستند و یکی از بهترین صحنه‌های داستانی‌اش صحنه‌ای است که زن با همسرش می‌رود برای گذراندن یک روز خوب و هر دو بر خشکی کف رودخانه می‌نشینند، بی‌آنکه در طول روز کلامی با هم سخن بگویند.»

از ناستین همچنین مجموعه داستان «رک و پوست کنده» و «تمشک‌های نارس» در نشر آموت منتشر شده‌است.

مجموعه داستان «رک و راست بگم؟ (احوال ما زنان)» نوشته‌ی «آسیه جوادی (ناستین)» در 393 صفحه توسط «نشر آموت» منتشرشده است.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معرفی کتاب «رک و راست بگم؟» مجموعه ای از چند داستان » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X